Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mandela kļūst par Parīzes goda pilsoni

Francijas galvaspilsētas dome pirmdien iecēlusi bijušo Dienvidāfrikas prezidentu un Nobela Miera prēmijas laureātu Nelsonu Mandelu par Parīzes goda pilsoni, bet atteikusies izrādīt pagodinājumu mūžībā aizgājušajam Venecuēlas bijušajam prezidentam Ugo Čavesam.

Mandela ir «simboliska un vēsturiska» persona cilvēktiesību jomā, atzīmēja Parīzes mēra vietnieks.

Pilsētas domē ievēlētie komunisti bija ierosinājuši izrādīt godu arī Čavesam, nodēvējot viņa vārdā kādu vietu Parīzē, bet dome šo priekšlikumu noraidīja.

Mēra vietnieks atzina, ka Čavesa valdīšanas laikā Venecuēlā samazinājusies nabadzība un izglītība kļuvusi pieejamāka, tomēr norādīja, ka par Čavesa matojumu vēl pāragri spriest.

Viņš arī atzīmēja, ka Venecuēlas galvaspilsētas Karakasas mērs tika atstāts bez reālas varas tikai tāpēc, ka iebildis Čavesam.

Čavess pēc divus gadus ilgas cīņas ar vēzi no dzīves aizgāja 5.martā, noslēdzot 14 valdīšanas gadus, kuru laikā viņš iemantoja kā valsts trūcīgo iedzīvotāju mīlestību, tā Venecuēlas biznesa līderu un bagātnieku naidu.