Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Presē nepatiesi apvaino jaunieti: viņa saņems 2000 latu kompensāciju

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien piedzina 2000 latu morālo kompensāciju no AS «Lauku Avīze» par labu Nadeždai Devjatņikovai, ko laikraksts «Latvijas Avīze» savulaik nepatiesi apvainoja kādas sirmgalves apspļaudīšanā 2011.gada 16.marta leģionāru piemiņas pasākumā pie Brīvības pieminekļa.

Kā aģentūru LETA informēja Vidzemes priekšpilsētas priekšsēdētāja palīdze Oksana Hvostova, pilns sprieduma teksts būs pieejams 9.aprīlī, un to 20 dienu laikā varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Kā ziņots, «Latvijas Avīze» 2011.gada marta beigās atsauca publicēto rakstu «Sirmgalves apspļaudītāja - topošā pedagoģe». Laikraksts toreiz atvainojās par nepārbaudītas un neapstiprinātas informācijas publicēšanu visiem, kurus tā ir aizskārusi.

Devjatņikovas pārstāvis, zvērināts advokāts Vitālijs Leščinskis aģentūrai LETA paskaidroja, ka vēršanās tiesā notika tāpēc, ka publikācijas atsaukšana bija veikta tādiem formulējumiem, kas principā tika domāta nenoteiktam personu lokam. «Savukārt atvainošanās, kas bija adresēta manai klientei, tika veikta privāti,» sacīja advokāts, norādot, ka pati atvainošanās nenovērš to kaitējumu, kas bija radies manai klientei.

«Redakcijas pozīcija bija tāda, ka viņi it kā bija izdarījuši visu, ko vien varēja,» izteicās Leščinskis. Jautāts, par kādu kaitējumu Devjatņikovas gadījumā ir runa, advokāts minēja, ka viņa klientei radās problēmas privātajā dzīvē, mācībās un tas ietekmēja arī viņas pašsajūtu. «Jebkuram normālam cilvēkam, redzot šādu informāciju izplatāmies pa visu Latviju, tiks radīts kaitējums,» savu pārliecību pauda advokāts.

Viņš piebilda, ka šajā gadījumā sekas varēja būt arī smagākas, pieļaujot, ka cilvēkiem ar vājāku psihi varēja rasties arī nopietnas veselības problēmas. Papildus Leščinskis norādīja, ka tiesvedības sākumā «Lauku Avīze» tika piedāvāts izlīgums, tomēr redakcija to noraidīja.

Laikraksta izdevējas AS «Lauku Avīze» advokāts Jānis Volksons norādīja, ka komentāru pagaidām vēl nebūs, jo puse sagaidīs pilnu sprieduma tekstu un pēc tam lems par tālāku rīcību.

Kā ziņots, aģentūra LETA jau toreiz - 24.martā - rakstīja, ka «Latvijas Avīzes» rakstā Devjatņikovas māte noliedz, ka 16.martā leģionāru piemiņas pasākumā pie Brīvības pieminekļa notikušajā incidentā video redzamā sieviete, kura iepļaukāja un uzspļāva sirmgalvei, būtu viņas meita.

Arī Devjatņikovas audzinātāja aģentūrai LETA apliecināja, ka 16.martā Nadežda bijusi mācību stundās skolā. Audzinātāja meiteni raksturoja kā pieklājīgu un centīgu skolnieci, kas augusi labā ģimenē. Latvijas Universitāte noliedza plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par to, ka Nadežda Devjatņikova ir Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultātes studente, jo universitātē nav studentes ar šādu vārdu un uzvārdu.

Jau ziņots, ka 2011.gada 16.martā netālu no Brīvības pieminekļa izcēlās konflikts starp jaunu sievieti un pensijas vecuma kundzi. Jaunākā konfliktētāja vecāko, iepļaukāja un uzspļāva viņai.

29.martā policija noskaidroja 1982.gadā dzimušo sievieti, kura 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa iepļaukāja un uzspļāva pensijas vecuma kundzei. Spļāvēja savu vainu atzinusi, un tiesa viņu sodījusi ar 50 latu naudassodu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāve Sigita Pildava. Viņa uzsvēra, ka aizturētā sieviete nav tā pati persona, kuras vārds iepriekš publiski izskanējis saistībā ar 16.martā notikušo konfliktu.