Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesai nodota lieta par marihuānas audzēšanu un realizēšanu lielos apmēros

Vidzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurore martā tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par narkotisko vielu saturošu augu neatļautas sēšanas, audzēšanas un narkotisko vielu izgatavošanas un realizācijas lielā apmērā organizēšanu un vadīšanu.

Kā portālam «Apollo» pavēstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga, saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai, persona 2011.gadā iegādājās īpašumu un aprīkoja īpašuma dzīvojamo ēku un saimniecības ēku 527,4 kvadrātmetru platībā marihuānas audzēšanai.

Apsūdzētā persona pieņēma pie sevis darbā vairākus cilvēkus, vadīja un organizēja ēku siltināšanas darbus, to aprīkošanu, lai nodrošinātu nepieciešamo gaismu, siltumu, mitrumu marihuānas augu audzēšanai, to kaltēšanai.

Kā skaidro prokuratūrā, apsūdzētais kopā vēl ar piecām personām izgatavoja marihuānas spraudeņus, kad tie apsakņojās, stādīja tos puķu podos, pēc tam izvietoja telpās, nodrošināja ar mitrumu.

Kratīšanas laikā tika atsavināti 327 kilogrami (kg) nežāvētas marihuānas.

Apsūdzētās personas vadībā realizācijai sagatavots ne mazāk kā 25 kg marihuānas ziedkopu.

Izmeklēšanas rezultātā iegūti pierādījumi četru kg marihuānas realizācijai, kuru organizēja un vadīja apsūdzētā persona.

Lieta nodota Gulbenes rajona tiesai.