Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks: Zaharjins latviski pat naudu nespēj palūgt

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) internetā otrdien publicējis vēstījumu par uzņēmuma «Liepājas Metalurgs» lielākā akcionāra Sergeja Zaharjina nespēju izteikties latviski.

Pabriks tviterī otrdien raksta, ka Zaharjins ieradies uz valdības sēdi, kur viņš «nespēj latviski pat naudu palūgt». Ministrs uzskata, ka tā ir necieņa pret valdību un kaut ko pasaka par [viņa] vadības stilu.

Jāatgādina, ka Zaharjins savulaik naturalizācijas kārtībā ieguva Latvijas pilsonību, tādēļ faktiski viņam nevajadzētu būt grūtībām runāt valsts valodā.

Portāls «pietiek.com» ziņoja, ka 7.janvārī Zaharjins sodīts ar naudas sodu par valsts valodas ignorēšanu uzņēmuma vadīšanā.

Valsts valodas centrs bija rīkojis pārbaudi un konstatējis, ka Zaharjins nelieto valsts valodu amata un profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamajā apjomā».

Uzņēmējs esot solījies, ka «uzlabos savu valsts valodas lietojumu».

Valdība otrdien slēgtā sēdē spriež par finanšu situāciju uzņēmumā «Liepājas metalurgs» un uzņēmuma ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību, vēstī LETA.

Plašāka informācija par ziņojuma saturu pirms valdības sēdes netika sniegta, jo tas satur ierobežotas pieejamības informāciju.

Uz valdības sēdi aicināts arī Liepājas mērs Uldis Sesks, Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš, Zaharjins un uzņēmuma akcionārs Kirovs Lipmans.