Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pulkinena jau iepriekš neesot slēpusi viedokli par Zatleram izvēlēto dzīvokli

Uzņēmēja Irēna Pulkinena atzīmē, ka Valsts prezidenta kancelejas nozīmētā komisija izvēlējusies lētāko no diviem viņas piedāvātajiem dzīvokļiem, nevis labāko.

Pulkinena žurnālam «Kas jauns» pastāstījusi, ka jau tad, kad dzīvoklis tika izvēlēts īrēs vajadzībām, viņa neesot slēpusi viedokli par komisijas izvēlētā dzīvokļa stāvokli, uzsverot, ka tas nav līdzvērtīgs tiem valstij piederošajiem dzīvokļiem, kuros dzīvo citi bijušie Latvijas prezidenti.

Jau ziņots, ka pagājušā gada nogalē «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) no uzņēmējas Irēnas Pulkinenas par 484 934 latiem iegādājusies dzīvokli bijušajam Valsts prezidentam Valdim Zatleram.

Pēc dzīvokļa pēdējās apsekošanas remonta izdevumu tāme veido 80 867 latus, kas tiks uzkrāti un refinansēti pakāpeniski, nākamo desmit gadu periodā.

Arī VNĪ būvniecības direktora pienākumu izpildītājs Artis Dzirkalis atzīmējis, ka jau pirms dzīvoklis tika nopirkts, bija skaidrs, ka tajā būs nepieciešami papildu uzlabojumi, vienlaikus nebija zināms, cik tie izmaksās.

Taujāts, vai valsts nav «nošāvusi greizi» par 484 934 latiem iegādājoties dzīvokli, kura remontam vēlāk vēl nepieciešami aptuveni 80 000 latu, VNĪ pārstāvis sacīja: «Es nevaru komentēt dzīvokļa iegādi, jo bija vesela komisija, kas izlēma par šā dzīvokļa iegādi.» Vienlaikus viņš uzsvēra, ka no tolaik pieejamā piedāvājuma šis dzīvoklis bijis pats lētākais.

Pirms dzīvokļa iegādes tas tika vizuāli apsekots, nosakot, ka dzīvoklis ir gatavs lietošanai, vienlaikus uzsverot vairākas uzlabojamās un maināmās lietas, ja dzīvokli plāno izmantot ilgtermiņā. Šā gada janvārī tika sasaukta papildu komisija, kurā darbojās Valsts prezidenta kancelejas (VPK) un VNĪ pārstāvji, kā arī pats eksprezidents. Komisija detalizēti apkopoja nepieciešamos darbus, un vēlāk tika aprēķinātas to izmaksas, proti, aptuveni 80 000 latu. «Visdrīzāk, summa samazināsies,» tagad prognozēja VNĪ pārstāvis, uzsverot, ka eksprezidenta mājoklī «nekādas ekstras» nav paredzētas.