Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānija cīnās ar sniegu - palīgā dodas armijas helikopteri

Lielbritānijā otrdien ar armijas helikopteru tiek piegādāta lopbarība tām saimniecībām, kuras šinī gadalaikā šim reģionam tik neraksturīgās sniega segas dēļ atšķeltas no ārpasaules.

Karalisko gaisa spēku helikopters lopbarību piegādāja saimniecībām Ziemeļīrijā, kur, pēc aptuvenām aplēsēm, zem pat sešus metrus augstajām kupenām aprakti apmēram 10 000 dzīvnieku.

Tiek uzskatīts, ka martam neraksturīgā aukstuma dēļ Lielbritānijā gājuši bojā tūkstošiem liellopu un aitu.

Tikmēr Skotijas dienvidrietumu daļā esošajā Eranas salā pēc piektdien pieredzētās snigšanas joprojām nav atjaunota elektroenerģijas piegāde.

Aukstais laiks Lielbritānijā izdzēsis arī vismaz divu cilvēku dzīvības.

Otrdien ap pusdienlaiku gaisa temperatūra Londonā bija zem nulles.

Britu mediji šo martu jau nodēvējuši par «nožēlojamo martu», savukārt bukmeikeri, kuri parasti pieņem likmes, vai būs sniegoti Ziemassvētki, prognozē, ka nedēļas nogalē gaidāmās Lieldienas, visticamāk, būs baltas.

Likmes par to, vai gaidāmās Lieldienas Lielbritānijā būs aukstākās meteoroloģisko novērojamu vēsturē, vairs netiek pieņemtas, bet iespējamība, ka Lieldienās kādā no lielākajām valsts pilsētām snigs, tiek vērtētas ar 4 pret 6.

Savukārt ar 10 pret 1 tiek vērtēta iespējamība, ka svētdien paredzētās ikgadējās universitāšu airēšanas sacensības Temzā izjauks ledus.