Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunākās prognozes: pavasaris atnāks vēlāk nekā tika paredzēts iepriekš

Jaunākās laika prognozes liecina par vēlāku un lēnāku pavasara atnākšanu nekā tika paredzēts iepriekš, līdz ar to Latvijas ziemeļaustrumu daļas upēs ledus iešana sāksies tikai pēc 15.aprīļa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.

Ledus iešana Kurzemes un Zemgales upēs varētu sākties pēc 5.aprīļa, savukārt Daugavā, mazajās Latgales upēs un straujākajos Vidzemes upju posmos - pēc 10.aprīļa, vēsta jaunākā prognoze.

Patlaban ūdens līmenis Latvijas upēs ir stabils, vairumā upju turpinās lēna ūdens līmeņa pazemināšanās, un līdzīga situācija saglabāsies arī tuvākajās dienās. Upes pārsvarā klāj ledus sega, atsevišķās vietās zem ledus vižņi. Dažu upju posmi nav aizsaluši, tajos vērojama vižņu iešana.

Ledus biezums Daugavā ir vidēji 40-50 centimetru, Lielupē - no 27 līdz 43 centimetriem. Ventā pie Latvijas un Lietuvas robežas ledus sega nav izveidojusies, pie Nīgrandes ir jauns ledus 11 centimetru biezumā, savukārt posmā no Šķērveles līdz Vendzavai ledus biezums vietām sasniedz 36-39 centimetrus. Kurzemes upēs Sakā un Bārtā ledus izveidojies nesen, un tā biezums pārsvarā nav lielāks par 13 centimetriem.

Rēzeknes upē pie Rēzeknes ledus biezums 20.martā bija 49 centimetri, Ogrē pie Ogresgala - 42, Gaujā pie Valmieras - 51, Gaujā pie Carnikavas - 43 centimetri.

Jau ziņots, ka 27.martā Pļaviņu HES telpās notiks darba grupas sanāksme par rīcību pavasara plūdu periodā Daugavas upes baseinā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests tiksies ar citu atbildīgo institūciju un pašvaldību pārstāvjiem un pārrunās savstarpējo rīcību, lai nodrošinātu saskaņotu un vienotu darbību starp visām iesaistītajām pusēm iespējama apdraudējuma gadījumā un plūdu bīstamības novēršanā Daugavā.