Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apkures parādi atstās ietekmi uz siltuma tarifiem

Apkures parādi atstās ietekmi uz siltuma tarifiem, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Viņš atzina, ka tarifi par siltumenerģiju šogad ir ļoti lieli un daudziem iedzīvotājiem ir grūtības to samaksāt. «Rēķini ir grandiozi – kopā sakritis gan cenu kāpums, gan lielais aukstums. Piemēram, 2009.gadā mūs izglāba tas, ka bija kritusies gāzes cena un tāpēc nebija pārāk lieli rēķini. Tas netieši mums palīdzēja smagajā situācijā. Taču tagad cenu kāpums ir liels, bet cilvēkiem ienākumi nav tik daudz pieauguši – ne pensijas, ne algas,» pastāstīja Jaunsleinis.

LPS priekšsēdis gan norādīja, ka pašvaldības cenšas palīdzēt iedzīvotājiem un ir jūtams, ka iedzīvotāji vairāk nāk lūgt pabalstus. «Lai palīdzētu iedzīvotājiem, var izmantot dažādus instrumentus, piemēram, Rīga piedāvā dalīto maksājumu par apkuri. Taču pašlaik galvenais ir nodrošināt, lai apkure netiktu pārtraukta, un ar to mēs tiksim galā. Tiem uzņēmumiem, kam bija nepieciešami kredīti kurināmā iegādei, tos ir dabūjuši. Šajā ziņā bijusi laba sadarbība ar valsti,» teica Jaunsleinis.

Viņš gan uzsvēra, ka visiem ir jāsaprot, ka nesamaksātie parādi faktiski pāriet uz pārējiem maksātājiem. «Nekādi brīnumi jau nenotiek. Atbilstoši metodikai tas kaut kā ir jākompensē,» pavēstīja Jaunsleinis.

Uz jautājumu, vai siltuma tarifi varētu pieaugt, LPS vadītājs atbildēja, ka tas ir atkarīgs no tā, kā izdosies piedzīt parādus. «Jāskatās, cik daudz izdosies piedzīt no parādniekiem, bet ietekmi viņi uz tarifiem atstās,» minēja Jaunsleinis.

LPS ir dibināta 1991.gada 15.decembrī. Savienības biedri ir 117 pašvaldību no 119 Latvijas pašvaldībām: astoņu republikas pilsētu un 109 novadu pašvaldības.