Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zemessardzes komandieris: Mēs spējam aizstāvēt savu valsti

Zemessardzes komandieris Leonīds Kalniņš noraida kritiķu runas, ka Latvijas karavīri nespētu aizstāvēt savu valsti iespējama uzbrukuma gadījumā.

Kalniņš intervijā laikrakstam «Diena» uzsver, ka mūsdienu pasaulē vairāki militārie konflikti ir parādījuši, ka ne vienmēr tās armijas, kuru rīcībā ir labāks ekipējums un modernāki ieroči, spēj uzvarēt mazāk nodrošinātus karavīrus.

«Paskatīsimies, kas notiek pasaulē – kādā veidā karo opozīcija pret lieliem spēkiem daudzos reģionos. Nu jau pagātnē Čečenijā, joprojām Afganistānā vai arī Ziemeļāfrikā un Sīrijā. Nav viņiem pretraķešu iekārtu, nav dārgu sistēmu. Cilvēkam vispirms ir jābūt pārliecībai, ka viņš ir spējīgs un vēlas aizsargāt savu valsti, un tad ar minimāliem līdzekļiem iespējams paveikt ļoti daudz. Zinām, kādā veidā Afganistānā pret PSRS armiju karoja dušmaņi – toreiz viņus tā sauca –, kas bija spējīgi ar vienkāršu kalašņikovu notriekt helikopterus. Viss ir atkarīgs no cilvēka, no taktikas, kādu viņš lieto, no gribas aizstāvēt valsti,» stāstīja Kalniņš.

Zemessardzes komandieris arī noliedz, ka zemessargi būtu slikti ekipēti, neskatoties uz to, ka valsts nevar iedot visu, ko karavīri vēlētos.

«[..] Zemessargs ir ekipēts, viņš ir saņēmis individuālās aizsardzības ierīces, mums ir diezgan mobilas vienības, esam simtprocentīgi nodrošināti ar vieglajiem kājnieku ieročiem. Mēs spējam aizsargāt savu valsti. Esmu par to pilnīgi pārliecināts, un tāpēc pie mums nāk zemessargi,» laikrakstam sacīja viņš.