Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kodolkara draudi Korejas pussalā kļuvuši reāli

Ziemeļkorejas Ārlietu ministrija trešdien vērsusies ar paziņojumu ANO Drošības padomē, paužot satraukumu par «ārkārtīgi saspīlēto situāciju, kas ASV un Dienvidkorejas provokatīvās rīcības dēļ izveidojusies Korejas pussalā».

Provokatīvo soļu vidū ministrija min arī patlaban notiekošos ASV un Dienvidkorejas vērienīgos manevrus, kuros ir iesaistīti arī stratēģiskie bumbvedēji B-52.

ASV stratēģiskās raķetes «tagad ir notēmētas uz KTDR (Korejas Tautas Demokrātisko Republiku), bet amerikāņu atomzemūdenes, kas ir bruņotas ar kodolieročiem, atrodas Dienvidkorejas piekrastē», teikts paziņojumā. «Rezultātā kodolkara draudi Korejas pussalā kļuvuši reāli.»

«Šajos apstākļos KTDR tauta un armija pilnībā atbalsta Korejas Tautas armijas virspavēlniecības nule kā publicēto paziņojumu,» norāda ministrija.

Tajā tika paziņots, ka Ziemeļkorejā «valsts suverenitātes aizsardzības interesēs» raķešu karaspēka daļās un tālas darbības artilērijas vienībās izsludināta pilna kaujas gatavība.

Atbilstoši ziņojumam Ziemeļkoreja «vairs negrasās pieciest ASV militāros draudus».

Naktī uz trešdienu trauksme uz īsu brīdi izsludināta arī Dienvidkorejas bruņotajos spēkos.

Tas noticis pēc tam, kad kāds dienvidkorejiešu karavīrs, kurš apsargājis robežu ar Ziemeļkoreju, naktī tumsā sviedis granātu kāda kustīga objekta virzienā.

Kad uzaususi gaisma, patruļa pārmeklēja apvidu, tomēr netika atklāts nekas, kas liecinātu par iefiltrēšanos no robežas Ziemeļkorejas puses.

Piesardzības trauksme, kas pēc incidenta tika izsludināta armijas daļās Hvačhonas apgabalā, Dienvidkorejas ziemeļaustrumos, tika atsaukta.

Incidents noticis laikā, kad Ziemeļkorejas raķešu karaspēka daļās izsludināta kaujas gatavība, turklāt Phenjana nule kā no jauna draudējusi uzbrukt mērķiem ASV un Dienvidkorejā. Savukārt Vašingtona apliecinājusi, ka tā ir gatava reaģēt jebkuras notikumu attīstības gadījumā.