Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Darba grupa nabadzības risku mazināšanai strādās gandrīz pusgadu

Līdz 1.septembrim darba grupai nevienlīdzības un nabadzības risku mazināšanai valstī būs jāsagatavo un jāiesniedz Ministru prezidentam priekšlikumi par pasākumiem, kas īstenojami 2014.gadā un 2015.gadā, lai valstī mazinātu nabadzību un sociālo atstumtību, aģentūra LETA uzzināja Labklājības ministrijā (LM).

Tāpat darba grupai būs jāsagatavo priekšlikumi par laikā līdz 2020.gadam veicamajiem pasākumiem, lai sasniegtu Latvijas nacionālajā reformu programmā «ES 2020» noteikto nabadzības līmeņa samazināšanas mērķi.

Eiropas Savienības līmenī stratēģijā «ES 2020» izvirzīts mērķis līdz 2020.gadam samazināt nabadzības riskam pakļauto personu skaitu par 20 miljoniem cilvēku. Stratēģija paredz, ka Latvijā 2020.gadā nabadzībai nav pakļauti vairāk kā 21% iedzīvotāju.

Kā galvenie Latvijas izaicinājumi nabadzības līmeņa samazināšanai stratēģijā «ES 2020» minēti ienākumu nevienlīdzība, tai skaitā zemi ienākumi strādājošajiem, tāpat arī augstais bezdarba līmenis un zemā darbaspēka konkurētspēja, samazināts sociālais nodrošinājums un neapmierinoši sabiedrības veselības rādītāji. Arī sabiedrībā pastāvošie aizspriedumi un diskriminācija, īpaši darba tirgū, definēti kā izaicinājumi - līdzās nepietiekamai dažādu pakalpojumu, piemēram, transporta, mājokļu, sociālo un veselības aprūpes, pieejamībai un neefektīvai to struktūra, kā arī nomales teritoriju atpalicība pakalpojumu nodrošinājuma un iedzīvotāju attīstības iespēju ziņā.

Jau ziņots, ka 11.martā koalīcijas partneri vienojās par darba grupas nevienlīdzības un nabadzības risku mazināšanai valstī sastāvu un šis jautājums tuvākajā laikā tiks virzīts uz valdību.

Labklājības ministre Ilze Viņķele (V), kura vadīs šo darba grupu, aģentūrai LETA sacīja, ka tajā darbosies arī deputāti Arvils Ašeradens (V), Inita Bišofa (RP), Kārlis Eņģelis (RP), Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), Elīna Siliņa un Sergejs Mirskis (SC).