Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Francija atbalsta eiro ieviešanu Latvijā

Trešdien Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti, tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V), apliecināja Francijas atbalstu Latvijas mērķim pievienoties eirozonai, kā arī iestāties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

Kā informē Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke, amatpersonas pārrunāja arī premjerministra vizīti Francijā, kas notiks 18. un 19.aprīlī.

Iepazīšanās vizītes laikā Viskonti pauda, ka Francija ir gandarīta par Latvijas intensīvo iesaistīšanos Eiropas Savienības un eirozonas aktuālo jautājumu risināšana. Viņš akcentēja, ka 2014.gada 1.janvāris ir svarīgs datums ne tikai Latvijai, bet arī visām eirozonas dalībvalstīm, informē Panke.

«Eirozonai ir būtiska dalībvalstu solidaritāte un iesaistīšanās reģiona izaugsmē, tādēļ katras dalībvalsts ekonomiskā stabilitāte ir ļoti nozīmīga. Latvija ir pierādījusi, ka spēj panākt ekonomisko izrāvienu un pildīt Māstrihtas kritērijus. Tai ir jākļūst par eirozonas dalībvalsti,» pauda vēstnieks.

Ministru prezidents aktualizēja arī Latvijas pievienošanos OECD, paužot, ka tā ir viena no valsts prioritātēm ārpolitikas jomā. Dombrovskis pateicās par Francijas atbalstu Latvijas mērķim kļūt par OECD dalībvalsti, ko pauda Francijas vēstnieks, pastāstīja Panke.

Tikšanās laikā puses apsprieda Dombrovska nākamajā mēnesī plānoto oficiālo vizīti uz Franciju, ko premjerministrs apmeklēs pēc Francijas premjerministra Žana Marka Ero ielūguma. Vizītes laikā Dombrovskis tiksies ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu un Francijas premjerministru Žanu Marku Ero. Amatpersonas pārrunās divpusējo sadarbību, kā arī eiro ieviešanu Latvijā, pievienošanos OECD un gatavošanos Latvijas prezidentūrai ES Padomē. Tāpat Viskonti pauda, ka krīzes pārvarēšana Latvijā varētu būt viens no jautājumiem, ko aktualizēs Francijas puse, jo tas ir ir pozitīvs piemērs, no kā var mācīties citas valstis.

Panke informē - puses atzina, ka valstīm ir izveidojies ļoti labs politiskais dialogs un attiecības dažādās jomās, tostarp kultūrā. Vienlaikus amatpersonas pauda cerību, ka, ņemot vērā divpusējās tirdzniecības intensitātes samazināšanos, nepieciešams turpināt uzlabot sadarbību ekonomikā. Piemēram, vēstnieks pauda iniciatīvu Rīgā organizēt biznesa forumu, kas ļautu Francijas un Latvijas uzņēmējiem dibināt sadarbību un apgūt jaunus tirgus.

Dombrovskis arī pateicās vēstniekam par Francijas atbalstu Latvijas gaisa telpas patrulēšanā. Amatpersonas atzina, ka sadarbība drošības jomā ir jāturpina. Francijas vēstnieks izteica atzinību par Latvijas ieguldījumu Mali konflikta noregulēšanā.