Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Opuļskis: Ne uz vienu no jaunajiem acis nav aizvērtas

Rīgas «Dinamo» ģenerālmenedžeris Juris Opuļskis pēc aizvadītās sezonas jau sācis gatavoties nākamajai. Ideju līmenī kluba GM sastāvs apmēram jau zināms, taču Juris piebilst: «Cik ir bijušas tādas reizes, kad spēlētāju uzvārdus salieku uz papīra, bet pēc tam tas tiek saplēsts un izmests miskastē.» Opuļskim priekšā viens no atbildīgākajiem procesiem - izveidot komandu, kura reabilitēsies par aizvadīto sezonu, bet tikmēr atskatījāmies uz aizvadīto.

- Klubam piektā sezona aizvadīta, savukārt tev pirmais gads ģenerālmenedžera amatā. Kādas atziņas?

- Nezinu, kā citiem klubiem, bet sezonas izskaņā mums bija uzdevums vinnēt Cerību kausu un to mēs izpildījām. Varam šo turnīru nosaukt kā gribam, bet tas biji mini play-off turnīrs, kurā pārbaudījām arī jaunos spēlētājus. Pēc gada vai diviem redzēsim, kas no viņiem nākotnē var sanākt. Esam apmierināti, bet skaidrs, ka sezona kopumā nebija tāda, kādu vēlējāmies. Bet uz priekšu raugāmies optimistiski, jo nākamā sezona nav jau aiz kalniem.

- Tu biji Cerību kausa piekritējs vai noliedzējs?

- Kā var būt piekritējs vai noliedzējs, ja labi apzinies, ka šajās spēlēs var pārbaudīt sastāvu. Skaidrs, ka Mārtiņu Karsumu nav vērts pārbaudīt, bet mums ir pieci jaunie puiši, kuri pirmo gadu apostīja KHL gaisu. Šis turnīrs mums bija nokritis no debesīm, kurš bija ļoti svarīgs.

- Bet veids, kā līga paziņoja par šo turnīru, nebija tas pareizākais. Šādas lietas jāpaziņo pirms sezonas, tā būtu smukāk.

- Jā, varbūt, piekrītu, bet jāsaprot, ka līga ir nosacīti jauna un mācās no kaut kā. Viņi saprot, ka beigt sezonu februāra vidū nav loģiski.

- Bet KHL klubiem jautāja viedokli par Cerību kausu?

- Jā, prasīja, atsūtīja vēstuli. Līga piedalījās ar savu finansējumu, nebija tā, ka pateica - «Nāciet un spēlējiet».

- Ko tu darītu citādāk, ja šo sezonu varētu aizvadīt vēlreiz?

- Skaidrs, ka kaut kādas lietas mainītu. Žēl, ka regulārais čempionāts beidzās šādi, bet priekš manis šī bija liela skola ar labu eksāmenu. Labāks eksāmens nevar būt.

- Sezonas izskaņā daudz pie spēlēšanas tika jaunie hokejisti, piemēram, Juris Upītis. Jau sezonas vidū tev teicu savas domas, ka Upītis ir acīmredzami labāks par citiem vienaudžiem un pelnījis vietu pamatsastāvā. Varbūt tomēr ātrāk vajadzēja viņu «celt uz augšu»?

- Jā, iespējams, un šī varbūt ir kaut kādā mērā arī mana kļūda, ka paļāvos uz treneriem. Vajadzēja viņu «ķeksēt ārā», bet tajā pašā laikā runāju arī ar Leonīdu Tambijevu [HK «Rīga» galveno treneri - M.L.], kurš teica, ka Upītis nav gatavs vai slikti trenējas. Bet uz Juri nekad netika aizvērtas acis. Ne uz vienu no jaunajiem nav aizvērtas. Teiksim tā – pirmo vijoli viņš nespēlētu, bet, iespējams, kaut kur ātrāk varēja viņu piesaistīt lielajai komandai. Cerējām arī uz Miku Lipsbergu, bet Mikam ir problēmas ar ceļiem. Viņš ir gara auguma un grūti panes slodzes. Šajā vasarā fiziski viņam būs jāpieliek. Mēs ar savu skolu varam tikai lepoties. Lēnām, pa mazam, bet velkam pa vienam ārā. Ja salīdzinām ar kolēģiem Minskā, tad tā ir diena pret nakti. Būsim godīgi - kas ir mums un kas - viņiem.

- Vasarā varētu kādu «Dinamo» spēlētāju notirgot Krievijas klubiem? Saskati šādu spēlētāju esošajā kluba modelī, kurš arī citām komandām būtu interesants?

- Jā, skaidrs, ka varētu būt. Jāsaprot, ka, aizbraucot mūsu labākajiem spēlētājiem uz citiem klubiem, viņi tur nespēlē ne pirmo, ne otro un arī ne trešo vijoli. Diemžēl, bet tā ir realitāte. Dod, Dievs, lai viņi sevi tur labi parādītu. Piemēram, Artūrs Kulda un Georgijs Pujacs ir stabili spēlētāji, bet mūsu pirmais trijnieks [Jānis Sprukts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs - M.L.]… Grūti viņiem iet un nav tik vienkārši. Jābūt ārzemniekam, kurš atbilst šim KHL līmenim, kaut gan neviens nevar noliegt viņu meistarību.

- Ko saki par Raita Ivanānu pirmo sezonu Eiropā?

- Raitis spēlē ar 200 procentiem. Tas, ka viņš ir cita ampluā spēlētājs, tas ir skaidrs, bet cepuri nost Raita priekšā. Būt NHL starp labākajiem kaušļiem – arī tas ir jānopelna. Liels paldies par to, ko viņš izdarīja un par viņu varu teikt tikai labus vārdus. Jā, neiemeta, bet viņam bija citi uzdevumi, toties uz ledus pilnībā atdevās spēlei.

- Šosezon, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, vārtu priekšā pret mums pretinieki rupjības neatļāvās. Vārtu priekša bija nosacīti tīra un tas ir lielā mērā Raita nopelns.

- Jā, bet tas arī ir viņa uzdevums, lai uz ledus viss būtu kārtībā. Atceries, spēlējām pret Minsku un Džefs Plets ielidoja savas komandas soliņā. Attieksmes un uzdevumu ziņā Raitis ir uzdevumu augstumos.

- Ko vari pateikt pat leģionāriem?

- Acīmredzot tad jāsāk runāt vispirms par tiem, kuri aizgāja. Aleksandrs Žirū – KHL ir mobila līga, kurā daudz jāslido. Viņš ir labs skorers, labi met, bet slidošana priekš KHL ir par īsu. Mazajos laukumos, piemēram, Liepājā, jutās kā valis ūdenī, bet uz lielajiem laukumiem bija problēmas. No tā arī bija tie daudzie noraidījumi. Kopumā labs spēlētājs, taču šeit sevi neatrada. Varbūt citā klubā, kur viņam pienestu lādiņus, viņš izskatītos citādāk, bet pie mums viņam bija grūti. Robs Šremps – talantīgs čalis, bet savas uzvedības un rakstura dēļ…

Pols Ščehura - ja sākumā bija pasīvs, tad pēc gadu mijas labi nospēlēja. Džeimijs Džonsons tieši otrādi. Labi iesāka sezonu, bet turpinājumā kaut kur pazuda spēka. Metjū Karls – gaidījām vairāk. Aizsargs it kā stabils, bet gaidījām tieši vairāk no tā viedokļa, ka viņš izdarīs vairāk metienu. Varbūt arī taktiskais treneru zīmējums neļāva izpausties. Mikaels Telkvists. Teikšu tā - no 13 uzvarētām spēlēm pamatlaikā septiņas uzvarēja tieši Telkvists. Viņam deva laiku un viņš sevi labi parādīja. Telkvistam ar komandu ir līgums arī uz nākamo sezonu.

- Ko darīsiet ar Māri Jučeru? Viņam līgums šogad beidzas.

- Kas attiecas par Māri Jučeru, viņam ir potenciāls un ar viņu jāstrādā, bet nevar no Māra prasīt daudz, ja viņu neliek vārtos un sezonas laikā iemet ugunī. Jā, viņam neizdevās sezona, bet vārtsarga pozīcija ir tomēr specifiska. Protams, ka viņam ir grūti. Visticamāk, mēs viņam piedāvāsim jaunu līgumu.

- Kuri no leģionāriem varētu palikt?

- Tas varbūt patlaban sabiedrībai nav jāzina, bet tuvākajā laikā par to paziņosim. Uz papīra sastāvs ir, vismaz ideju līmenī.

- Daudz baumo par Sandi Ozoliņu «Dinamo» sakarā…

- Es jau te teicu – ja tautai vajag, lai runā. Nav ko lieki spriedelēt. Jāsaprot, ka reglaments neļauj līdz 30. aprīlim parakstīt līgumus.

- Bet kā Jaroslavļas «Lokomotiv» izdevās noslēgt līgumu ar norvēģu aizsargu Jonasu Holesu?

- Holesam biju «aizbraucis pakaļ», viņi man viņu «nocēla», bet principā Jaroslavļa nedrīkstēja to darīt. Acīmredzot viņiem vienalga. Iet tekošā sezona, sarunas drīkst risināt un šis process notiek visu sezonu. Ar sava kluba spēlētājiem drīkst pagarināt līgumus. Bet Holesa sakarā jāsaka, ka viņš ir padārgs aizsargs. Bet mums aug jaunā maiņa - Mārtiņš Jakovļevs ir atgriezies no Somijas, Mārtiņš Porejs aug, Edgars Dīķis, Artūrs Salija...

- Decembrī minēji, ka komandai nepieciešams terminators. Nākamsezon tāds klubā būs?

- Jā, būs būs, pie tā tiek strādāts (smejas). Terminators labā nozīmē. Sezona bija sarežģīta, daudz jaunu lapaspušu jāaizpilda tagad. Bet prieks par jaunajiem puišiem. Pieci, seši jauni spēlētāji – tas nav maz.

- Nākamgad kā ekstra spēlētāji uz spēli būs jāpiesaka 1992. vai 1993. gadā dzimušie?

- Interesanti, ka to tagad neviens vēl nemāk pateikt, bet uz doto brīdi tā ir, ka šie abi gadi. Bet, zinot visu KHL struktūru, viss var mainīties.

- Bet var būt arī 1991. gads?

- Jā, visādi var notikt.