Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nopērkot īpašumu Jelgavā, Latvijā ienāk Igaunijas nekustamā īpašuma fonds

Igaunijas nekustamā īpašuma fonds «EfTEN Kinnisvarafond AS» ir iegādājies īpašumu Jelgavā, uz kura paredzēts uzbūvēt tirdzniecības centru, kura galvenais nomnieks būs veikals «Rimi». Īpašuma iegāde iezīmē Igaunijas fonda «EfTEN» ienākšanu Latvijas tirgū, jo īpašuma pārvaldīšanai Latvijā kopā ar Latvijas partneri tiek dibināts uzņēmums SIA «EfTEN Capital», biznesa portālu «Nozare.lv» informēja SIA «Newcom» pārstāve Renāta Kaupasa.

«EfTEN Capital» vadītājs Viljars Arakass norādīja, ka «EfTEN» fondam Latvijā ir nākotnes plāni. «Tā nav vienreizēja vizīte pie mūsu dienvidu kaimiņiem. Mēs dibinām kopīgu uzņēmumu, un nākamais darījums jau tuvojas noslēgumam. «EfTEN» partneris Latvijā ir «Newcom», kura akcionārs ir Viktors Savins,» skaidro Arakass.

«Newcom» ir vairākuma akcionārs dažādos nekustamā īpašuma nozares uzņēmumos, būvniecības uzņēmumā un apsaimniekošanas uzņēmumā Latvijā. «Newcom» meitas uzņēmums SIA «Newcom Development» tika dibināts 2012.gada augustā, reorganizējoties Igaunijas nekustamā īpašuma grupas «Arco Vara» piederošajam uzņēmumam SIA «Arco Development».

«EfTEN Capital» un «Newcom» kopīgi dibinās SIA «EfTEN Capital», kas turpmāk pārvaldīs visus «EfTEN» ieguldījumus Latvijā. «Savins ir pieredzējis vadītājs, ar kuru es strādāju kopā pirms desmit gadiem, kad viņš vadīja «Arco Vara» Latvijas uzņēmumu. Tagad viņš ir nodibinājis savu uzņēmumu «Newcom». Pēdējo deviņu mēnešu laikā kopīgi esam veikuši tirgus izpēti, uzsākuši pirmos darījumus, kā arī uzsākam saimniecisko darbību,» norādīja Arakass.

«Jelgavā iegādātā nekustamā īpašuma novietojums transporta maģistrāles tuvumā nodrošina papildus pievienoto vērtību. Jau esam noslēguši nomas līgumu ar «Rimi» par 60% no kopējās telpu platības iznomāšanu, un esam pārliecināti par pārējo telpu sekmīgu iznomāšanu. Jelgavas projekts būtībā ir līdzīgs mūsu «UKU» tirdzniecības centram Viljandi - abos gadījumos iegādājāmies zemes gabalus, kuros projektu attīstību veicam paši, un «Rimi», kā galvenais nomnieks, abos projektos nomās vienādas platības. Vienīgais Jelgavas projekta pārējā platība būs par 1000 kvadrātmetriem mazāka,» norāda Arakass.

Jelgavas projekts ir zemes gabals 16 785 kvadrātmetru platībā, uz kura tiks uzbūvēts tirdzniecības centrs ar 4470 kvadrātmetru iznomājamo platību un aptuveni 240 auto stāvvietām.

Jelgavas īpašums ir 16. nekustamā īpašuma objekts, kuru iegādājies «EfTEN». Fonda pārvaldīšanā ir 88 000 kvadrātmetru iznomātās platības, ko veido biroju, veikalu, noliktavu, dzīvojamā fonda un sabiedriskās telpas.

2008.gadā «EfTEN Capital AS» nodibināja «EfTEN» nekustamā īpašuma fondu. Fonds veic ieguldījumus komercīpašumos, un uz šo brīdi ir veiktas investīcijas 15 īpašumos. «EfTEN Capital AS» ir 2008.gadā dibināts aktīvu pārvaldes uzņēmums, kas specializējas uz investīcijām nekustamajā īpašumā. «EfTEN Capital» ir saņēmis Igaunijas finanšu un kapitāla tirgus komisijas licenci ieguldījumu pārvaldes pakalpojumu sniegšanai. Uzņēmums piedāvā arī privāto aktīvu portfeļu pārvaldīšanu.