Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavas Lielais teātris atgūstas pēc skandāla

Maskavas Lielais teātris ceturtdien nāks klajā ar pirmo jauno baleta uzvedumu pēc uzbrukuma mākslinieciskajam vadītājam Sergejam Fiļinam.

Igora Stravinska slavenā baleta «Pavasara rituāls» jaunākās versijas pirmizrāde bija paredzēta marta beigās, Fiļina atbalstītā dejas festivālā par godu «Pavasara rituāla» 100.gadadienai. Lai arī februārī teātris paziņoja par nepacietīgi gaidītās izrādes atlikšanu, tā tomēr tiks izrādīta plānotajā laikā.

Kā jau ziņots, 17.janvārī uzbrucējs Fiļinam sejā ielēja skābi, izraisot trešās pakāpes apdegumus sejā, uz galvas un acīs. Saistībā ar uzbrukumu šomēnes tika aizturēts aizdomās turamais.

«Pavasara rituāls» bija viens no pagājušā gadsimta skandalozākajiem baletiem, kurā, izpildot pagānisku rituālu, dejotāji senslāvu tērpos kustas pie dažādu skaņu kakofonijas.

1913.gadā, kad balets pirmoreiz tika izrādīts Parīzē, tas izpelnījās pretrunīgu skatītāju reakciju - daži smējās un svilpa, bet citi ūjināja un pat sāka kauties.

Horeogrāfes Tatjanas Baganovas modernajā versijā izslāpuši dejotāji meklē ūdeni, simboliski pakļaujoties ideoloģijas un tehnoloģijas noteikumiem.