Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krīgeru aizvaino «Lattelecom» vadītāja izteikumi par arodbiedrībām

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers šodien pameta Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) biedru sapulces diskusiju, jo viņam nav pieņemami, kā LDDK prezidija loceklis, SIA «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis izteicies par arodbiedrībām.

Krīgers tika aicināts LDDK biedru sapulces diskusijā «Vīzija par ekonomisko izrāvienu - sapnis vai īstenība» uzstāties ar īsu uzrunu, kuras laikā LBAS vadītājs citēja Gulbja sacīto šā gada 25.martā laikrakstam «Diena»: «Lielā mērā arodbiedrība ir tāda pagātnes atlieka. Ja skatāmies, kur strauji attīstās ekonomika, piemēram, ASV un Āzijā, tad tur šo arodbiedrību faktiski nav. Tā ir sociālistiskās Eiropas palieka. Labākie darbinieki arodbiedrībās parasti nestājas. Līdz ar to, ja tu labi strādā, nekas tāds nav vajadzīgs, jo pēc labiem darbiniekiem stāv rinda.»

«Man jāatvainojas, ka esmu slikts darbinieks, jo esmu arodbiedrības biedrs,» LDDK diskusijā norādīja Krīgers. «Tāpat droši vien daudzi slikti darbinieki ir mūsu valstī - nedaudz vairāk kā 100 000 cilvēku. Tas ir sociālais dialogs, par ko pēdējos gados esam runājuši, zem kura karoga šodien esam sapulcējušies. Šos vārdus nav teicis kādas autostāvvietas sargs vai vidusskolas pēdējo klašu skolnieks, bet gan LDDK prezidija loceklis, Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes loceklis no LDDK, «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Gulbis,» uzsvēra Krīgers.

Viņš atzina, ka šādi Gulbja izteikumi viņu, no vienas puses, dziļi izbrīna, bet, no otras puses, apvaino. «Jūs, Gulbja kungs, esat man publiski iespļāvis sejā un es tāds apspļaudīts nevaru jūsu priekšā stāvēt, atvainojiet, bet tas ir reālais mūsu sociālais dialogs,» teica Krīgers un pameta diskusiju telpu.

Pēc diskusijas LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs atzina, ka katram ir tiesības izteikt savu viedokli, bet [Gulbja viedoklis par arodbiedrībām] nav LDDK vairākuma viedoklis. «Mums ir jābūt tolerantiem vienam pret otru. Sociālais dialogs ir ļoti svarīgs,» uzsvēra Gavrilovs.

LDDK pārstāvji biznesa portālam «Nozare.lv» atzina, ka Krīgera aizvainojumam nevajadzētu ietekmēt LDDK un LBAS attiecības.