Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina premjeru mainīt darba stilu un sākt vadīt koalīciju

Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis aicina Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) kā valdības vadītāju mainīt savu darba stilu un rīkoties kā vadītājam, sākot vadīt koalīciju. Premjeram tā jārīkojas, ja viņš negrib, lai 2014.gada vēlēšanās pārliecinošu vairākumu Saeimā iegūtu apvienība «Saskaņas centrs».

Valdības vadītāja pienākums esot vienot savu ministru komandu, nevis šķelt - izdiskutēt domstarpības koalīcijas iekšienē, nevis nodarboties ar publiskiem pārmetumiem savas valdības ministriem, norāda RP frakcijas priekšsēdētājs.

«2011.gadā, sākot kopīgu darbu koalīcijā, esam uzticējuši tās vadību Valdim Dombrovskim, cerot ka viņš saliedēs visas koalīcijas partijas kopīgu mērķu sasniegšanai un nodrošinās valdības un koalīcijas vienotu darbu,» uzsver Vjačeslavs Dombrovskis.

«Sākot darbu tika parakstīta ļoti skaidra valdības deklarācija, kurā ir ierakstīta gan augstākas izglītības un valsts uzņēmumu pārvaldības reforma, gan cīņa ar oligarhiem. Diemžēl rodas priekšstats, ka no visas valdības deklarācijas premjeru interesē tikai un vienīgi eiro ieviešana,» secina Vjačeslavs Dombrovskis.

«Ministri, kuri dara visu iespējamo, lai pildītu valdības deklarāciju un īstenotu smagas, bet valstij ļoti nepieciešamas reformas, ir atstāti vienatnē, bez premjera un kopējā valdības atbalsta. Parādoties problēmām, kas mantotas no iepriekšējām valdībām, tā vietā, lai visai valdībai meklētu risinājumus, premjers tās uzgrūž atsevišķiem ministriem pēc politiskas piederības, kā to lieliski ilustrē «Liepājas metalurga» stāsts,» uzskata RP frakcijas vadītājs.

«Tā vietā, lai konstruktīvi koalīcijas iekšienē risinātu domstarpības, premjers atļaujas atklāti strīdēties ar savas valdības ministriem publiskajā telpā. Premjera partijas vadošie politiķi uzskata par pieņemamu nepildīt dotos solījumus un konfrontēties ar saviem koalīcijas partneriem. Koalīcijā valda neuzticēšanās un savstarpējās apkarošanas gaisotne,» saka Vjačeslavs Dombrovskis.

«Acīmredzot daži koalīcijas partneri domā, ka, radot nemitīga konflikta gaisotni, viņi pelna punktus pašvaldību vēlēšanām. Taču šādi domāt ir naivi, tuvredzīgi un bezatbildīgi. Vēlētāji vēlas redzēt valdību, kura ir vienota, saliedēta un nav iekšēju pretrunu plosīta. Pašreizējais sabiedrības noskaņojums liecina ka «Saskaņas centrs» var pārliecinoši uzvarēt Rīgā. Ja koalīcijas darbs turpināsies tā pat kā līdz šim, nav grūti noprognozēt, kas varētu notikt 2014.gadā,» norāda Vjačeslavs Dombrovskis.

Kā ziņots, premjers, vērtējot biežos Ķīļa demisijas pieprasījumus, šorīt telekompānijā LNT izteicās, ka izglītības ministram ir jāpārskata savs darba stils.

Valdis Dombrovskis izvairījās atbildēt uz jautājumu, vai viņš ir apmierināts ar Ķīļa darbu. Tā vietā premjers uzsvēra, ka Ķīlim ir daudz konfliktu ar nozarē strādājošajiem un ministrs saņēmis visvairāk demisijas pieprasījumu, «kas liek izdarīt secinājumus».

Premjers mudināja Ķīli pārvērtēt savu darba un komunikāciju stilu, vairāk skaidrojot savas ieceres iesaistītajām pusēm. Valdis Dombrovskis šo jautājumu vairākkārt esot pārrunājis arī ar pašu Ķīli.

Ķīli darbam valdībā izvirzījusi RP.