Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kiprieši protestē pret eirozonas aizdevumu

Aptuveni 1200 kipriešu trešdien devušies protesta gājienā pa valsts galvaspilsētas ielām, lai skaļi paustu savu neapmierinātību par eirozonas aizdevumu, kas būs smags trieciens noguldītājiem un novedīs pie tūkstošiem zaudētu darbavietu.

Protesta gājienu vadīja opozīcijā esošā komunistiskā Progresīvā darbaļaužu partija (AKEL).

«Troiku ārā no Kipras!» skandēja protestētāji, paužot neapmierinātību ar starptautiskajiem aizdevējiem - Eiropas Savienību (ES), Eiropas Centrālo banku (ECB) un Starptautisko Valūtas fondu (SVF).

«Nē, troikai, nē, bezdarbam», «Memorands neglābj, bet iznīcina», «Jā, cieņai un attīstībai» - vēstīja protestētāju saukļi.

Kā ziņots, eirozonas finanšu ministri naktī uz pirmdienu piekrita piešķirt Kiprai desmit miljardu eiro (7,03 miljardu latu) starptautisko aizdevumu, lai glābtu Kipras bankas no bankrota un saglabātu Kipru eirozonā.

Vienošanās paredz, ka «Laiki Bank» nekavējoties tiks sadalīta «labajā» un «sliktajā» bankā, bet labie aktīvi galu galā tiks pievienoti «Bank of Cyprus».

Savukārt sliktā banka laika gaitā tiks likvidēta.

Kipras finanšu ministrs Mihalis Saris otrdien paziņoja, ka lielo noguldījumu turētāji valsts otrajā lielākajā bankā «Laiki Bank» varētu ciest zaudējumus pat 80% apmērā no to depozītiem.

Šādus komentārus viņš izteicis dažas stundas pēc tam, kad Kipras Centrālās bankas vadītājs paziņoja, ka zaudējumi lielajiem noguldītājiem lielākajā bankā «Bank of Cyprus» varētu sasniegt 40%.