Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Kā ģimenes dzīvo metāla konteineros

Daudzas ģimenes Ķīnā spiestas dzīvot vecos kuģu konteineros mājokļu trūkuma dēļ.

Ārvalstu mediji vēstī, ka vairākas ģimenes, maksājot 500 juaņu īri (43 latu), apmetušās šādos mitekļos Šanhajas pievārtē.

Par iemeslu mājokļu trūkumam kļuva straujā lauku iedzīvotāju pārcelšanās uz Ķīnas augsti attīstītajām pilsētām pēdējo desmitgažu laikā. Strauji paaugstinoties mājokļu cenām un īres maksām, šie cilvēki nav varējuši atļauties dzīvi pierastajos mājokļos.

«Konteineru mājas» iemītniece medijiem pastāstījusi, ka viņa un vēl trīs ģimenes jau pēdējos desmit gadus dzīvo tā dēvētajā «konteineru ciematā».

Visi konteineri aprīkoti ar durvīm, logiem, elektrību un ūdeni, un sieviete atzinusi, ka jūtas šeit droši.

15 kvadrātmetru nelielā konteinerī viņa ierīkojusi veikalu, kur tirgo dzērienus, pārtiku un citas ikdienā nepieciešamās preces, tāpat viņas konteinerī ir arī dzīvojamā istaba, dīvāns un pat televizors.

«Pirms vairāk nekā desmit gadiem «vecais vīrs» [konteineru iznomātājs] nopirka konteinerus. Viņš plānoja ierīkot noliktavas, novietojot tos uz zemes, ko viņš īrē no valsts, taču vēlāk nolēma iznomāt tos migrantiem,» pastāstījusi iemītniece.

«Daudzi cilvēki vaicā, kā es jūtos, dzīvojot konteinerā. Es atbildu, ka tīri labi, ņemot vērā, ka nekad neesmu dzīvojusi dzīvoklī pilsētā,» norādīja iemītniece.

Viņa arī nosaukusi priekšrocības šādam mājoklim, proti, lietus laikā tajā dzīvot ir droši, jo netek jumts un nav arī draudu, ka tas varētu sabrukt.