Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesnesis Sarkozī lietā saņēmis nāves draudus

Tiesnesis, kurš izvirzījis apsūdzības bijušajam Francijas prezidentam Nikolā Sarkozī saistībā ar nelikumīgu priekšvēlēšanu kampaņas finansēšanu, trešdien saņēmis pa pastu draudu vēstuli un tukšas patronas.

Draudi nosūtīti tiesnesim Žanam Mišelam Žantī, kurš ir viens no trim tiesnešiem, kuri izmeklē šo lietu.

Vēstulē izteikti draudi arī citiem tiesnešiem, atklāja viens no Žantī kolēģiem, piebilstot, ka policija uzsākusi notikušā izmeklēšanu.

Tiesnešu arodbiedrība apstiprināja, ka vēstulē izteikti draudi arī vairākiem arodbiedrību locekļiem.

Jau ziņots, ka Sarkozī apsūdzēts Francijas bagātākās sievietes - kosmētikas uzņēmuma «L'Oreal» īpašnieces Liliānas Betankūru - finansiālā izmantošanā.

Apsūdzības saistītas ar izskanējušajiem apgalvojumiem, ka bijušais prezidents no Betankūras esot pieņēmis aploksnes ar skaidru naudu, lai finansētu savu 2007.gada priekšvēlēšanu kampaņu.

Šajā lietā apsūdzības līdz šim izvirzītas 17 «L'Oreal» darbiniekiem.

Betankūra šobrīd ir 90 gadus veca un kopš 2006.gada smagi slimo. Tiek apgalvots, ka Sarkozī no viņas saņēmis lielas summas, vienlaicīgi pārkāpjot priekšvēlēšanu kampaņas finansējuma ierobežojumus un izmantojot savā labā slimas personas nespēku.

Sarkozī noliedz, ka būtu vainīgs, un viņa advokāti cenšas panākt, lai tiek atcelts tiesnešu pagājušajā nedēļā pieņemtais lēmumus izvirzīt Sarkozī apsūdzības šajā lietā, kas var sagraut eksprezidenta cerības uz atgriešanos lielajā politikā.

Ja Sarkozī tiktu atzīts par vainīgu šajās apsūdzībās, viņam varētu draudēt trīs gadu cietumsods, sodanauda 375 000 eiro (264 000 latu) apmērā un aizliegumus piecus gadus ieņemt amatus valsts iestādēs.

Sarkozī advokāts intervijā žurnāla «Journal du Dimanche» svētdienas izdevumam apšaubīja Žantī objektivitāti, norādot, ka tienesis pagājušā gada jūnijā līdz ar desmitiem citu profesionāļu parakstījies zem raksta laikrakstā «Le Monde», kur Sarkozī un viņa priekšgājējam prezidenta amatā Žakam Širakam tika pārmesta vēlme aizstāvēt korupciju.

Piecas dienas pēc raksta publicēšanas Žantī deva rīkojumu policijai pārmeklē Sarkozī māju un biroju, kā arī sekretāra māju.

Arī vairāki Sarkozī sabiedrotie un atbalstītāji pauduši pretenzijas pret Žantī.