Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceļu uzturētāji gatavojas sakopšanas darbiem pēc ziemas sezonas

Beidzoties autoceļu ziemas uzturēšanas sezonai, būtiski mainās ceļu darbu specifika. Lielāka uzmanība vispirms tiks pievērsta ceļu seguma defektu remontam, satiksmes organizācijas līdzekļu atjaunošanai, kā arī ceļa joslas sakopšanai.

Ceļu uzturēšanas darbi tiks veikti prioritārajā secībā, pamatojoties uz uzturēšanas klasēm A (augstākā), B, C un D (zemākā). Tās noteiktas izvērtējot ceļu nozīmi un satiksmes intensitāti, tāpēc vispirms tiks sakārtoti svarīgāko un noslogotāko maršrutu autoceļi.

Iestājoties laikapstākļiem, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra nebūs zemāka pa +5 oC, tiks uzsākti intensīvi asfaltētā seguma bedrīšu remonta darbi. Grants ceļu līdzināšana tiks veikta tiklīdz ceļa virsma būs pilnībā atkususi un apžuvusi.

Plānots, ka šogad asfaltēto ceļu brauktuves bojājumi tiks salaboti vidēji par 2 nedēļām ātrāk nekā pērn, tostarp A uzturēšanas klases autoceļi tiks saremontēti līdz 18.maijam, B - līdz 1.jūnijam, C un D - līdz 17.jūnijam.

Tāpat atgādinām, ka pavasarī, grunts pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, ceļa segas nestspēja būtiski samazinās. Lai pasargātu ceļus no priekšlaicīgās sagraušanas šķīdoņa laikā, sākot no aprīļa vidus, uz daudziem valsts vietējās un dažiem reģionālās nozīmes autoceļiem tiks noteikti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam.