Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Paaugstināta komforta vagonu pirmajā reisā izvēlējušies deviņi pasažieri

Pasažieru vilciena Rīga-Valga paaugstinātā komforta vagona ērtības šodien pirmajā reisā izvēlējušies deviņi pasažieri, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja uzņēmumā «Pasažieru vilciens» pēc pirmā reisa pavadīšanas.

«Esam pozitīvi pārsteigti,» uzsver uzņēmumā.

Paaugstināta komforta vagonā ir 16 numurētas sēdvietas.

Pasažieriem, kuri vēlēsies izmantot komforta vagonu, pie standarta biļetes cenas būs jāpiemaksā viens lats neatkarīgi no attāluma, kādu plānots veikt. Valgas vilciens pietur arī, piemēram, Siguldā, Cēsīs un Valmierā.

Kā ziņots, iegādājoties biļeti, pasažieris varēs izvēlēties sev tīkamāko no brīvajām sēdvietām. Vagonā izvietoti galdiņi, bagāžas statīvs, pakaramais virsdrēbēm. Pasažieri varēs bez maksas izmantot WiFi visa brauciena laikā, turklāt vagonā ierīkots arī elektrības pieslēgums (220 V), lai varētu uzlādēt datorus vai citas mobilās ierīces.

Komforta vagonā būs bezmaksas žurnāli laika īsināšanai, kā arī būs iespēja iegādāties tēju, kafiju, minerālūdeni. Vagonu apkalpos konduktors, kurš strādās tikai konkrētajā vagonā un rūpēsies par pasažieru ērtībām. Aukstā laikā pasažieriem būs iespējams saņemt pledu.

Kā skaidro uzņēmumā, pērn veiktajā pasažieru apmierinātības pētījumā noskaidroti viedokļi par to, kā uzlabot pakalpojumus un kas būtu jādara, lai cilvēkus motivētu biežāk izmantot vilcienus ikdienā. Gandrīz katrs trešais jeb 31% esošo pasažieru norādīja, ka vēlētos ērtākas sēdvietas. Savukārt to cilvēku vidū, kas vilcienu izmanto reti, piektā daļa jeb 19% respondentu atbildēja, ka ērtākas sēdvietas motivētu viņus braukt ar vilcienu.

Analizējot pētījuma datus, kā arī pasažieru plūsmu un vilcienu kustības grafiku, pirmā paaugstināta komforta vagona maršrutam tika izvēlēts tieši Valgas virziens.

Papildpakalpojumi un ērtības vagonā veidoti, ņemot vērā pasažieru apmierinātības pētījuma datus. Piemēram, esošo pasažieru vidū 29% izteica vēlmi vilcienā lietot bezvadu internetu, 13% vēlētos iegādāties dzērienus, uzkodas un preses izdevumus, bet 6% vēlas sēdvietu sadalījumu pa klasēm.

Vilciens no Rīgas uz Valgu atiet katru dienu plkst.13.10. Valgā tas ierodas plkst.16.32, kur iespējams pārsēsties vilcienā uz Tartu un Tallinu. Atpakaļ uz Rīgu no Valgas vilciens atiet plkst.17.29 un Rīgā ierodas plkst.20.44.