Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kipras prezidents samazinās savu algu

Kipras prezidents Niks Anastasiads nolēmis samazināt savas algas apmēru par 25%, savukārt valdības ministru atalgojums tiks samazināts par 20%, ceturtdien apliecināja prezidenta pārstāvis.

Turklāt gan prezidents, gan ministri nolēmuši atteikties no tā dēvētās 13.mēnešalgas.

Jau vēstīts, ka Anastasiads ceturtdien arī izteica pateicību kipriešiem par «nobriedušo un savaldīgo attieksmi».

«Es vēlos pateikties Kipras ļaudīm par viņu nobriedušo un savaldīgo attieksmi saziņā ar Kipras bankām,» teikts prezidenta oficiālajā «Twitter» kontā ievietotajā paziņojumā.

Kipras bankas ceturtdien plkst.12 pēc vietējā un Latvijas laika atsāka darbu pēc 12 dienu pārtraukuma, taču to klientus sagaida dažādi ierobežojumi, lai novērstu naudas aizplūšanu uz ārvalstīm.

Kipra nonākusi milzīgās finanšu grūtībās, un naktī uz pirmdienu eirozonas finanšu ministri piekrita piešķirt Kiprai desmit miljardu eiro (7,03 miljardu latu) starptautisko aizdevumu, lai glābtu Kipras bankas no bankrota un saglabātu Kipru eirozonā.

Vienošanās paredz, ka Kipras otra lielākā banka «Laiki Bank» nekavējoties tiks sadalīta «labajā» un «sliktajā» bankā, bet labie aktīvi galu galā tiks pievienoti Kipras lielākajai bankai «Bank of Cyprus».

Savukārt sliktā banka laika gaitā tiks likvidēta.

Tikmēr visi Kipras bankās esošie depozīti, kas pārsniedz 100 000 eiro, tiks aplikti ar vienreizējo nodevu, savukārt noguldījumi, kas nepārsniedz 100 000 eiro, ar nodokli netiks aplikti.