Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nelegālajam «strītreisam» aprit 10 gadi

Holivudas kases grāvējs «Ātrs un bez žēlastības» (The Fast and the Furious) deva strauju un agresīvu startu nelegālo autosecensību kultūrai visā pasaulē, tai skaitā arī Latvijā.

Filma kinoteātros parādījās 2001.gadā, taču nelegālā «strītreisa» kultūra tā pa īstam pieņēmās spēkā 2003.gadā, kad lielveikalu stāvvietas piektdienas un sestdienas vakaros bija pārpildītas ar jauniešiem modificētos spēkratos.

Daudzi atbrauca vienkārši tāpat – uz tusiņu, taču daudzi citi atbrauca mēroties spēkos ar citiem autovadītājiem dragreisa sacensībās. Parasti tās notika turpat netālu no pulcēšanās vietām. Pie tirdzniecības centra «Spice» tā bija asfalta josla, kura savienoja Jaunmoku ielu ar Lielirbes ielu.

Šis arī bija laiks, kad dzima pirmās nelegālās kontrolpunktu sacensības. Par «Checkpoint Challange» pirms desmit gadiem ziņu sižetu bija sagatavojis raidījums «Bez Tabu», kurā bija redzams neliels ieskats no tām cilvēku masām, kuras bija ieradušās «iepirkties».

Straujais automašīnu un cilvēku pieplūdums veikalu stāvvietās izraisīja īstu haosu un tirdzniecības centru vadībai nācās sacelt «guļošos policistus», kā arī pārplānot daudzas citas satiksmes vietas.

Daudziem to laiku nelegālās izpriecas pēc dažiem gadiem beidzās, taču daudzi pārgāja profesionālā līmenī un dominē oficiālajās autosporta disciplīnās.

Šobrīd nelegālo autosacensību kultūra ir norimusi un lielveikalu stāvvietas piektdienas un sestdienas vakaros ir tukšas. Šo desmit gadu laikā nelegālais autosports ir pārgājis cienījamās sacensībās, kuras tiek rīkotas norobežotās trasēs.