Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn ārvalstu tiešās investīcijas Latvijā - 540,1 miljons latu

2012.gadā ārvalstu tiešās investīcijas Latvijā pieauga lēnāk nekā iepriekšējā gadā - to ieplūde sasniedza 540,1 miljonu latu jeb 3,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), teikts Latvijas Bankas publicētajā gada biļetenā «Latvijas maksājumu bilance. 2012».

2011.gadā ārvalstu tiešās investīcijas bija 5,1% no IKP.

Visvairāk ārvalstu tiešo investīciju ieplūda finanšu un apdrošināšanas darbībās - 150,5 miljoni latu, galvenokārt no Zviedrijas.

Operācijās ar nekustamo īpašumu tiešās investīcijas ieplūda 74,2 miljonu latu apmērā, galvenokārt no Nīderlandes, Krievijas un Igaunijas, tirdzniecībā tiešās investīcijas bija 65,8 miljoni latu, galvenokārt no Kipras un Krievijas. Savukārt elektroenerģijas nozarē tiešās investīcijas bija 47,9 miljonu latu apmērā, un investīcijas galvenokārt nākušas no Krievijas.

Ārvalstu tiešās investīcijas Latvijā (neto darījumi) uz vienu iedzīvotāju pērn bija 265 lati, bet 2011.gadā - 357 lati, teikts biļetenā. 2010.gadā ārvalstu tiešo investīciju apmērs uz vienu iedzīvotāju bija 93 lati.

Biļetenā teikts, ka starptautisko kredītreitingu aģentūru solis, 2012.gada nogalē un 2013.gada sākumā paaugstinot Latvijas kredītreitingu, norāda uz labvēlīgu vidi arī turpmākai investīciju piesaistei.

Kā ziņots, patlaban Latvijas kredītreitingu nosaka starptautiskās reitinga aģentūras «Moody's Investors Service, Inc.» («Moody’s»), «Fitch Ratings» un «Standard&Poor's», kā arī Japānas reitingu aģentūra «R&I». «Standard&Poor’s», «Fitch» un «R&I» vērtējumā Latvijas kredītreitings ir BBB līmenī. «Moody’s» marta vidū paaugstināja Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi - no «Baa3» uz «Baa2».