Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Glābēji noceļ cilvēkus no jūrā ieskalotajiem ledus gabaliem

Vakarbuļļos no atlūzušā un jūrā ieskalotā ledus gabala nocelti un drošībā nogādāti vairāk nekā 180 cilvēki un glābšanas darbi šajā vietā tuvojas noslēgumam, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.

Desmit cilvēki no šī ledus gabala drošībā nogādāti ar VUGD un Rīgas pašvaldības policijas glābšanas laivām, bet 170 cilvēki no ledus nogādāti uz divu velkoņu klāja.

Savukārt no Majoros atlūzušā ledus gabala, kas jau ir iepūsts aptuveni četrus kilometrus no krasta Rīgas jūras līcī, nocelti 39 cilvēki. Cilvēkus no šī ledus gabala drošībā nogādāja divas VUGD un viena Jūrmalas pašvaldības policijas glābšanas laiva. Glābšanas darbu tagad pārņēmis aviācijas bāzes helikopters, jo ledus jau ir iepūsts tik tālu līcī, ka VUGD laivas vairs nespējot palīdzēt.

Šembele minēja, ka abos gadījumos tiek veikti pēdējie glābšanas darbi, lai cilvēki tiktu nogādāti drošībā.

Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (GKR), kurš seko līdzi notiekošajai glābšanas operācijai Vakarbuļļos, aģentūrai LETA sacīja, ka šādi notikumi apliecina, ka osta, kurai ir savi velkoņi un ledlauzis, operatīvi var palīdzēt glābšanas operācijās.

Kā pirmais uz sava klāja cilvēkus uzņēma velkonis «Marss 1», kurš izglābtos cilvēkus veda uz krastu, bet tad darbu sāka velkonis «Santa». Pie ledus gabala ledlauzis «Varma» nevarēja piekļūt, jo tam ir pārāk dziļa iegrime.

Nacionālo bruņoto spēku ierakts sociālajā tīklā «Twitter.com» liecina, ka velkonis «Marss 1» ar 170 cilvēkiem uz klāja jau dodas no Vakarbuļļiem uz piestātni Meldru ielā, bet helikopters turpina apsekot rajonu.

Savukārt no ledus gabala pie Majoriem aviācijas bāzes helikopters uzņēmis uz borta 17 līcī iepūstos cilvēkus, kā arī turpina apsekot rajonu no gaisa.

Kā ziņots, šodien Rīgas jūras līcī, no krasta atlūza un Rīgas jūras līci tika ieskaloti divi lieli ledus gabali, uz kuriem, pēc sākotnējās informācijas, atradās aptuveni 500 cilvēki. Iespējams, šis skaits gan varētu būt mazāks.

VUGD šodien saņēma izsaukumu ar divu minūšu starpību par divu ledus gabalu atlūšanu, uz kuriem atrodas vairāki cilvēki. Izsaukumi saņemti ap plkst.12.30 un situāciju bīstamu padarīja tas, ka, pūšot krasta vējam, ledus gabali ar visiem cilvēkiem tika pūsti dziļāk iekšā Rīgas jūras līcī.

Pārsvarā uz atlūzušajiem ledus gabaliem atradās zemledus makšķernieki.

Ņemot vērā to, ka pūš krasta vējš, VUGD aicina cilvēkus nekāpt uz ledus, jo jebkurā brīdī tas var atlūzt un vējš to var ienest jūrā.