Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izglābtais makšķernieks: Plaisa ledū izveidojās nemanāmi

Viens no Rīgas jūras līcī uz ledus gabala iepūstajiem un pirms neilga brīža ar helikopteri krastā nogādātajiem zemledus makšķerniekiem Jūrmalā, Majoros žurnālistiem stāstīja, ka plaisa ledū izveidojās nemanāmi, un ledus gabals sācis ļoti strauji attālināties no krasta; no jūrā iepūstā ledus gabala visi cilvēki jau evakuēti krastā, notikuma vietā novēroja aģentūra BNS.

Vairāki zemledus makšķernieki, kuri atradās tuvāk plaisai, paspēja pārlēkt tai pāri, nokļūstot lielākā drošībā, stāstīja zemledus makšķernieks. Viņš arī atzina, ka brīdī, kad saprata, ka gaidāma nelaime, uz ledus gabala esošie cilvēki aktīvi sākuši zvanīt glābējiem. Uz ledus gabala atradās 43 cilvēki.

Jautāts, vai arī nākotnē šādos laikapstākļos vēl dosies pēc loma jūrā, viņš atbildēja: «Nē.»

Kā novēroja BNS, krastā sapulcējies krietns interesentu pulciņš. Glābšanas darbu laikā daži turpināja pastaigāties pa aizsalušo Rīgas jūras līci. Pirms ieradās helikopters, vietā, kur lidaparātam bija jānosēžas, glābēji, pārvietojoties ar kvadracikliem, bija spiesti izklīdināt cilvēkus.