Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atcelta handbola zvaigznes Karabatiča diskvalifikācija par likmju veikšanu totalizatorā

Francijas handbola izlases līderis un pasaules šī sporta veida zvaigzne Nikolā Karabatičs panācis iepriekš piešķirtās sešu spēļu diskvalifikācijas atcelšanu.

Februāra sākumā Karabatičs saņēma sešu spēļu diskvalifikāciju par likmju veikšanu totalizatorā uz savas komandas spēli, kas tiek turēta aizdomās kā sarunāta.

Tomēr Francijas Handbola federācija apelāciju komisija šo soda mēru piektdien atcēlusi.

Pēc pagājušā gada septembrī atklātībā nākušā skandāla februāri sodus saņēma kopumā septiņi spēlētāji, kuri visi iepriekš pārstāvēja valsts čempionvienību «Montpellier». Sešu spēļu diskvalifikācija ir lielākais iespējamais sods, ko paredz nacionālā čempionāta reglaments.

Bez Karabatiča piemērotā diskvalifikācija atcelta vēl diviem spēlētājiem, jo visu vaina nav tikusi līdz galam pierādīta.

Tā kā apelācija tika iesniegta uzreiz pēc soda piešķiršanas, tās izskatīšanas laikā sportisti varēja turpināt doties laukumā.

Septembrī policija aizturēja 12 personas, no kurām astoņi, ieskaitot divkārtējo olimpisko čempionu Karabatiču, bija «Montpellier» vienības spēlētāji. Handbolisti vēlāk savu vainu daļēji atzina - Karabatičs atzinās likmju veikšanā, tomēr noliedza spēļu rezultātu ietekmēšanu.

Par sarunātu tiek uzskatīta 12. maija spēle starp «Montpellier» un «Cesson» komandām.

No skandālā iesaistītajiem spēlētājiem tikai divi palikuši «Montpellier» komandas sastāvā, kamēr Karabatičs un viņa brālis Luka pārcēlušies uz «Aix-en-Provence» vienību.

Francijas vīriešu handbola izlase triumfējusi pēdējās divās olimpiskajās spēlēs, bet Karabatičs aizpērn tika atzīts par Francijas gada sportistu.

Savukārt viena no spēcīgākajām Eiropas handbola komandām «Montpellier» uzvarējusi Francijas čempionātā katru sezonu kopš 2008. gada.