Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kozlovskis pateicas glābējiem par profesionālo darbu

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) pateicas visiem dienestiem, kas piedalījās vairāku simtu zemledus makšķernieku glābšanā no diviem dreifējošiem ledus gabaliem, kas spēcīgā vēja dēļ tika iepūsti Rīgas jūras līcī Majoros un Vakarbuļļos.

«Tikai saskaņota un profesionāla visu dienestu rīcība nodrošināja veiksmīgu cilvēku pārcelšanu krastā, izglābjot cilvēku dzīvības. Esmu gandarīts, ka visi iesaistītie dienesti nodemonstrēja augstu profesionalitāti un atbildību. Aicinu ikvienu, kas šajās garajās brīvdienās plāno doties makšķerēt vai pastaigāties pa ledu, vispirms nopietni izvērtēt situāciju, lai nenotiktu nelaime,» norāda Kozlovskis.

Izvērtējot veiksmīgos glābšanas darbus, no jūrā ieskalotiem ledus gabaliem noceļot vairāk nekā 200 cilvēkus, īpaši jāuzsver dažādu glābšanas dienestu un citu organizāciju spēja sadarboties, lai panāktu koordinētu rīcību un papildu materiāli tehnisko līdzekļu - laivu, kuģu, helikopteru - piesaisti glābšanas darbiem. Tā uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Vērtējot šodienas cilvēku glābšanas operāciju Rīgas līcī, viņš norāda, ka tik liela skaita cilvēku izglābšana tik īsā laikā liecina par tajā iesaistīto glābēju augsto profesionalitāti. «Manuprāt, tā ir viena no veiksmīgākajām glābšanas operācijām,» uzver Graube.

Kā aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā, Graube izsaka pateicību ikvienam, kurš iesaistījās glābšanas darbos.