Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tūrisma kompāniju brīdina: karš Ziemeļkorejā var sākties tuvāko stundu laikā

Lielbritānijas uzņēmējs Dilans Hariss saņēmis brīdinājuma vēstuli nekādā gadījumā turpmāk neorganizēt tūristu braucienus uz Ziemeļkoreju, vēstī britu mediji.

Harisa tūrisma kompānija organizē braucienus uz dažādām neparastām vietām pasaulē – uz Irānu, Černobiļu, Sibīriju un arīdzan Ziemeļkoreju.

Piektdienas rītā Hariss saņēmis e-pastu no Ziemeļkorejas amatpersonas, kurā norādīts, ka situācija Ziemeļkorejā ir kritiska, «karš var sākties tuvāko stundu laikā».

34 gadus vecais Hariss organizē braucienus uz Phenjanu kopš 2007.gada, turklāt patlaban Ziemeļkorejas galvaspilsētā atrodas desmit tūristu grupa – viens brits un deviņi ķīnieši.

Hariss kontaktējies ar Ziemeļkorejas amatpersonām, kas apstiprinājušas, ka patlaban nevajadzētu doties uz Phenjanu.

Zināms, ka tūristu grupa pametīs Ziemeļkoreju jau sestdien.

«Apollo» jau ziņoja, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pavēlējis notēmēt raķetes pret ASV un Dienvidkoreju.

Ceturtdien Čenuns noturējis ārkārtas sanāksmi, kurā viņš parakstījis plānu, kas paredz, ka raķetēm jābūt kaujas gatavībā jebkurā brīdī.

Raķetēm jābūt notēmētām uz ASV sauszemi, kā arī uz kara bāzēm Klusajā okeānā, tai skaitā uz Havaju salām un Guamas salu. Tāpat raķetes jānotēmē uz Dienvidkoreju.