Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NATO iznīcinātāji pavada Krievijas lidmašīnas pār Baltijas jūru

Šauļu aviobāzē Lietuvā dislocētie NATO spēku patrulēšanas misijas Baltijas valstu gaisa telpā iznīcinātāji pacēlušies gaisā, lai pavadītu virs Baltijas jūras lidojošas Krievijas militārās lidmašīnas.

Lietuvas Gaisa spēku aviobāzes komandiera palīdze vecākā leitnante Ieva Gulbiniene aģentūrai BNS teica, ka piektdienas naktī, reaģējot uz trauksmi, gaisā pacēlās Dānijas iznīcinātāji, kas pašlaik veic patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā.

«Krievijas Federācijas lidmašīnas tika pavadītas, bet gaisa telpas pārkāpums nav fiksēts,» viņa paskaidroja.

Incidentam uzmanību pievērsa arī Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kas mikroblogošanas vietnē «Twitter» piektdien rakstīja, ka «šodien aprit deviņi kopš Baltijas valstis pievienojās NATO. Iespējams, ka tas ir iemesls, kādēļ ar sveicieniem mūsu robežu tuvumā parādījās «Tu-22» un «Su-27»».

«Tu-22» ir Krievijas armijas izmantots bumbvedējs, bet «Su-27» - Krievijas iznīcinātājs.

Tā kā Baltijas valstīm nav nepieciešamā bruņojuma, NATO iznīcinātāji, kas bāzējas Zokņu aviobāzē Lietuvā, patrulē Baltijas valstu gaisa telpā kopš Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņemšanas NATO 2004.gada martā. Alianses valstis patrulē rotācijas kārtībā.

Kopš 2004.gada šo misiju ir veikuši ASV, Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Francijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Spānijas, Turcijas un Vācijas gaisa spēku kontingenti. Kopš janvāra patrulēšanas misiju veic Dānijas iznīcinātāji.