Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igauņu jaunieši pastrādā savādu noziegumu un dodas apskatīt Rīgu

Igaunijā noticis kāds savāds noziegums - lai apskatītu Rīgu, vairāki pusaudži nozaguši automašīnu un naudu. Jaunieši vadījuši to bez autovadītāja apliecības, bēguši no policijas un galu galā avarējuši.

Kaimiņvalsts medijs «Postimees» vēstī, ka kādā marta dienā pie viena no Tallinas iepirkšanās centriem sapulcējās 13 līdz 20 gadu veci jaunieši. Brīva laika viņiem bijis daudz, jo bija sākušās skolēnu brīvdienas.

Jaunieši nebija cieši pazīstami - viens zināja otru no «Facebook», savukārt vēl kāds bija paziņa paziņam.

Iestājoties vakaram, kāda meitene piedāvājusi doties uz viņas māju. Meitenes māte atļāvusi ierasties sešu cilvēku grupai. Jaunieši izklaidējās līdz pat rītam, bet tikmēr vecāki augšstāvā gulējuši.

No rīta vecāki, grasoties doties uz darbu, pamanīja, ka pazudusi viņu pērn par 20 000 eiro iegādātā automašīna «Toyota Verso». Automašīnas atslēgas no jakas kabatas bija paņēmuši pusaudži, tāpat viņi paņēma arī portatīvo datoru un 400 eiro.

Vecāki vērsās policijā, ziņojot par zādzību, taču drīz vien saņēma sliktu ziņu - atklājās, ka agrā rīta stundā šī automašīna bija iesaistīta bēgšanā no policijas pa šoseju Tallina - Pērnava - Ikla. Pakaļdzīšanās beigusies ar avāriju pie Latvijas robežas, dažu desmitu kilometru attālumā no Salacgrīvas.

Igaunijas policijas pārstāvis «Postimees» atzinis, ka šis gadījums atšķiras no citiem, pirmkārt, noziedznieku nelielais vecums, otrkārt, iepriekš jaunieši nav nonākuši policijas redzeslokā, turklāt nevienam nav bijis autovadītāja apliecības.

«Viņi paši saprata, ka cilvēks, kurš sēdās pie stūres, nav pats prasmīgākais autovadītājs, tāpēc pa ceļam pusaudži vairākas reizes mainīja autovadītāju.

Tiek ziņots, ka jauniešiem bija radusies «lieliska» ideja - ar nozagto automašīnu aizbraukt uz Rīgu.