Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Romas pavests izrāda nebijušu godu Latvijai

Romas pāvests Francisks izrādījis lielu godu Latvijai, piešķirot Latvijas prezidenta Andra Bērziņa inaugurācijas ceremonijā pasniegtajai dāvanai - «sudraba olu turētājam» - dziļu simbolisku nozīmi.

Pāvests noteicis jaunu kārtību, kas paredz, ka turpmāk jau tradicionālajiem pāvesta varas simboliem - mantijai un «zvejnieka gredzenam», ko jaunie pāvesti saņem inaugurācijas ceremonijas laikā, un kas oficiāli iezīmē pāvesta valdīšanas sākumu, pievienosies arī «sudraba olu turētājs», vēsta ārvalstu mediji, atsaucoties uz Vatikāna izplatīto informāciju.

«Ja mantija simbolizē pāvesta gana misiju, bet «zvejnieka gredzenā» attēlots apustulis Pēteris ar atslēgām, tad «sudraba olu turētājs» turpmāk simbolizēs Svēto Grālu un atgādinās mums gan par Svēto vakarēdienu, gan vienlaikus arī par brīnišķīgo Lieldienu tradīciju - olu krāsošanu,» norādījis Vatikāns.

Jau ziņots, ka Bērziņš jaunā Romas pāvesta Franciska inaugurācijas ceremonijā 19.martā pasniedza dāvanu - sudraba olu turētāju.

* Šī ir 1.aprīļa joku ziņa!