Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mirusi ilggadēja Dziesmu un deju svētku virsvadītāja Arta Melnalksne

Lielajā piektdienā, 29.martā, mūžībā aizgājusi viena no spilgtākajām latviešu tautas dejas horeogrāfēm, ilggadēja Dziesmu un deju svētku virsvadītāja, deju kolektīvu «Zalktis» un «Skabardzēni» mākslinieciskā vadītāja Arta Melnalksne, aģentūrai LETA apstiprināja Dziesmu un deju preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja deju kolektīva «Zalktis» repetitore Zane Behmane, Melnalksne bijusi vairāk nekā 200 deju autore, savā dzīvē radījusi desmit uzvedumus, kuros svarīgākās ir bijušas latviskās dzīvesziņas vērtības.

Dejās galvenokārt centusies paust savu mīlestību pret Dievu, dabu un cilvēkiem. Arta Melnalksne savā emocijām un mīlestības bagātajā mūžā izaudzinājusi un kļuvusi par otro mammu vairāk nekā 500 dejotājiem.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, saskaņā ar XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku plānu Melnalksne būtu bijusi viena no deju virsvadītājiem arī šogad plānotajos svētkos.

Kā norādīja Vasiļjeva, plašāka informācija par atvadīšanos no mākslinieces būs pieejama pēc Lieldienām, otrdien, 2.aprīlī.