Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāte par savu aizvainojošo tvītošanu: Cilvēkiem ir ļoti dažāda humora izpratne

Deputāte Vineta Poriņa (Nacionālā apvienība), kuras ieraksti tviterī aizvainojuši sociālantropologu Klāvu Sedlenieku, skopi komentē savu rīcību un plašāk ir gatava izteikties, kad ieraudzīs oficiālu sūdzības dokumentu.

Sociālantropologs jau 10.martā nosūtīja e-pasta vēstuli Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai.

«Cilvēki ir ļoti dažādi, mums katram ir ļoti dažāda humora izpratne, arī Sedlenieka kungs savu viedokli var paust,» aģentūrai BNS sacīja deputāte Poriņa, atbildot uz jautājumu, vai nedomā atvainoties Sedleniekam.

Uz jautājumu, kas kavējis viņu vairāk nekā divu nedēļu laikā rast iespēju iepazīties ar Sedlenieka sūdzību, viņa atbildēja, ka pašlaik strādā pie starptautiskas konferences organizēšanas, kas viņai ir daudz būtiskāka. Deputāte kopumā neuzskata, ka būtu ar saviem ierakstiem grāvusi savu reputāciju vai pārkāpusi ētikas normas.

Sedlenieks uzskata, ka komisijas rīcībā un Poriņas komentāru sniegšanas veidā izpaužas Latvijas politiķu problemātiskā komunikācija. Viņš uzskata, ka komisijai būtu jārīkojas līdzīgi prokuratūrai, negaidot, ka tiek atsūtīts iesniegums ar zīmogu un parakstu, tiklīdz ir saņemta kāda informācija par deputātu veiktiem pārkāpumiem, ir jāizvērtē viņu rīcība. Viņš sacīja, ka šajā gadījumā jautājums nav par viņu, bet gan deputātu godu un prestižu.

«Tā vietā, lai runātu, viņi mēģina izvairīties. Nespēja uzņemties atbildību, nespēja pieņemt lēmumus (..) cenšanās noslēpties aiz procedurālām lietām,» politiķu komunikācijas veidu raksturoja Sedlenieks. Ar atkārtotu oficiālu iesniegumu Sedlenieks Saeimā vērsties negrasās, jo uzskata, ka komisijai būtu jārīkojas arī bez iesniegumiem.