Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kuldīgā notiks starptautiski atzītu un godalgotu fotogrāfu meistardarbnīcas

Augusta sākumā Kuldīgā norisināsies Starptautiskā Fotogrāfijas vasaras skola (ISSP), kurā pulcēsies ap 70 fotogrāfijas profesionāļu un interesentu no visas pasaules, lai piedalītos starptautiski atzītu un godalgotu fotogrāfu meistardarbnīcās.

Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas dalībnieki nedēļas garumā intensīvi strādās fotogrāfijas profesionāļu meistarklasēs, piedalīsies vakara programmas lekcijās un diskusijās, saņems individuālas konsultācijas, kā arī katrs attīstīs personīgus projektus noslēguma izstādei, aģentūru LETA informēja ISSP pārstāve Liāna Ivete Beņķe.

ISSP, kas profesionāļu aprindās ir atzīta par Eiropā labāko fotogrāfijas vasaras skolu, šogad tā jau trešo reizi norisināsies gleznainā Kurzemes apvidū, Pelču muižā pie Kuldīgas, no 3.augusta līdz 11.augustam.

Tāpat kā citus gadus, arī šoreiz ISSP piedāvās īpašu meistarklašu vadītāju izlasi. Šogad sešas meistardarbnīcas vadīs pasaulē atzīti un daudzpusīgi jomas profesionāļi - māksliniece un pasniedzēja Estere Teihmane, kura savos šķietami pārlaicīgajos darbos jauc realitāti un fikciju, veidojot paralēlas pasaules ar fotogrāfijas, kolāžas un glezniecības tehnikām, kā arī Tods Haido, kurš ieņem stabilu vietu laikmetīgās mākslas pasaulē ar saviem nakts skatiem, ainavām un dramatiskiem portretiem, apvienojot individuālu pieredzi un universālas atmiņas.

Studentiem veidot fotogrāfiskus stāstus palīdzēs Francijas fotožurnālistikas pionieris Jans Morvans, kurš veidojis reportāžas pasaules ietekmīgajiem izdevumiem dažādās konflikta zonās, kā arī 20 gadu garumā pētījis bandas Parīzes nomalēs. Izdzīvošanas komplektu fotožurnālistiem mūsdienu mediju vidē piedāvās arī fotogrāfa un fotoredaktora tandēms no Krievijas - daudzkārtējais «World Press Photo» un citu balvu laureāts Jurijs Kozirevs un «Russian Reporter Magazine» pārstāvis Andrejs Polikanovs. Savukārt atzītā fotoizdevumu un izstāžu dizainera Teuna van der Haidena vadībā dalībnieki strādās pie savu personīgo fotogrāmatu izveides.

Skolā viesosies arī pazīstamā pašportretiste un četru grāmatu autore Elīna Broterusa, kura vadīs darbnīcu starptautiskajā projektā «Laikmetīgi pašportreti», liekot studentiem izmantot autobiogrāfisku pieredzi neordināru un intīmu darbu radīšanā Pelču muižas apkaimē.

ISSP oficiālā valoda ir angļu. Lai pieteiktos dalībnieku atlasei, jābūt aktīvai padziļinātai interesei par fotogrāfiju un kvalitatīviem personīgo darbu paraugiem jeb portfolio. ISSP dalībniekus neierobežo fototehnikas izvēle. 20 dalībniekiem no Latvijas un Austrumeiropas iespējams saņemt stipendiju, kas daļēji sedz skolas dalības maksu.

Pieteikšanās ISSP ilgs līdz 8.maijam. Plašāk par pieteikšanos, meistarklašu detalizētu aprakstu un informāciju par dalības maksu var atrast mājaslapā «issp.lv».