Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Glābēji zem zemes nogruvuma Tibetā atraduši 21 bojāgājušu kalnraci

Turpinot atrakt zemes nogruvumu, kas piektdienas rītā Tibetā apraka vairāk nekā astoņdesmit kalnračus, glābēji līdz pirmdienai atraduši 21 bojāgājušo.

Pārējie kalnrači vēl aprakti zem divu miljonu kubikmetru iežu masas trīs kilometrus platā joslā, bet glābšanas darbi turpinās. Tajos iesaistīti aptuveni 3500 cilvēki, kas turpina darbu, neraugoties uz sniegu un grūtajiem augstkalnu apstākļiem. Daudzi glābēji pārrok zemi ar kailām rokām gan piesardzības pēc, gan tādēļ, ka nogruvums aizbēris ceļus un nogādāt nelaimes vietā smago tehniku nav iespējams.

Jau vēstīts, ka zemes nogruvums, kas apraka kalnraču nometni uz austrumiem no Tibetas galvaspilsētas, sākās piektdien ap plkst.6 (ceturtdien ap pusnakti pēc Latvijas laika).

Kalnainajos Tibetas reģionos zemes nogruvumi nav reta parādība. Tos pastiprina arī intensīvie kalnrūpniecības darbi.

Pēdējos gados Ķīna Tibetā atklājusi milzīgus derīgo izrakteņu krājumus, tostarp desmitiem miljoniem tonnu vara, svina un cinka, kā arī miljardiem tonnu dzelzsrūdas.