Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti nevēlas pieļaut, ka tiktu atcelts sods par ātruma pārsniegšanu līdz 10 km/h

Vairāki koalīcijas deputāti rosina veikt izmaiņas Saeimā skatīto Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumu projektā, lai nepieļautu, ka transportlīdzekļu vadītājiem par ātruma pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā (km/h) tiktu atcelts sods.

«Vienotības», Reformu partijas un nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK politiķi tagad aicina atcelt visas konkrētajā likuma normā otrajā lasījumā atbalstītās izmaiņas. Savukārt Saeimas neatkarīgais deputāts Klāvs Olšteins atkārtoti rosinājis noteikt, ka par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā transportlīdzekļa vadītājam izsaka brīdinājumu.

Kā ziņots, Saeimas deputāti likumprojekta grozījumu izskatīšanas gaitā janvāra beigās atbalstīja soda atcelšanu par ātruma pārsniegšanu līdz 10 km/h, ja tā veikta ar konkrēta veida transportlīdzekļiem. Olšteins gan prognozēja, ka, skatot izmaiņas trešajā lasījumā, tiks paredzēts sods - brīdinājuma izteikšana.

Otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā attiecas uz motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem, kravas automobiļiem, automobiļiem, kas velk piekabi, autobusiem un traktoriem.

31.janvārī, Saeimā skatot savstarpēji saistītos Olšteina priekšlikumus, deputāti atbalstīja trīs no četriem. Neatbalstītais grozījumu priekšlikums paredzēja noteikt, ka «par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā transportlīdzekļa vadītājam izsaka brīdinājumu».

Iespējams, ka šāds balsojums bija saistīts ar to, ka tas bija likumprojekta grozījumu pirmais priekšlikums un atbildīgā komisija to nebija atbalstījusi.

Pašlaik spēkā esošās normas nosaka, ka «par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 20 kilometriem stundā ar motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem, kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, - izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam piecu latu apmērā». Savukārt «par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 20 kilometriem stundā ar automobiļiem, kas velk piekabi, kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 7,5 tonnas, autobusiem un traktoriem, - izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam desmit latu apmērā».

Taču janvārī atbalstītie grozījumi paredz pašlaik spēkā esošos sodu apjomus attiecināt tikai uz pārkāpējiem, kuri atļauto braukšanas ātrumu pārsniegs no 11 līdz 20 kilometriem stundā.

Izmaiņas atbildīgajai komisijai un Saeimai vēl jāskata trešajā lasījumā.