Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pie lasītājiem nonāk Melānijas Vanagas «Veļupes krastā» trešais izdevums

«Veļupes krastā» ir viens no spilgtākajiem Sibīrijas izsūtījuma tēlojumiem latviešu literatūrā.  Grāmata ir ne vien dokumentāls vēstījums par cilvēka fiziskajām ciešanām un morālās pretestības  spējām, bet arī spēcīgs un spilgts, emocionāli iedarbīgs  literārs darbs. Grāmata bagāta ar tā laikmeta liecībām – fotogrāfijām no ģimenes albuma, līdzgājēju vēlējumiem, dzejas rindām, domu izjūtām, vēstulēm, diaologiem un dokumentiem. Viss, kas atklāj tālaika patiesības.

Grāmatā aptverts laikposms no 1941. gada 13. jūnija līdz 1957. gadam. Sešpadsmit sāpīgi gadi prom no dzimtenes un atgriešanās.

Šis Melānijai Vanagai ir trešais «Veļupes krastā» izdevums. Literatūrkritiķe V. Jugāne to nosaukusi par svētu grāmatu. G. Eniņš 1988. gada «Lauku Dzīves» septembra numurā par autori rakstījis: «Pagājušajā gadā es atradu CILVĒKU! Kādu cilvēku? Lielu cilvēku visu ļaužu un cilvēku vidū. Aiz Krišjāņa Barona iet šodien vēl viens līdzīgs darba rūķis! Ai, mana tauta garā bagātā! Ai, mana tauta kautrīgā!»

Izdevniecība: «Jumava»