Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PV gatavos rīcības plānu jaunu vilcienu iepirkšanai

AS «Pasažieru vilciens» (PV) mēneša laikā sagatavos rīcības plānu par to, kā uzņēmums iegādāsies jaunus vilcienus, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja PV valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis.

Pēc viņa teiktā, jauni pasažieru vilcieni uzņēmuma īpašumā varētu nonākt 2015.gada beigās vai 2016.gada sākumā. Vilcienu iegādes plāns tiks iesniegts apstiprināšanai Satiksmes ministrijā.

Kā ziņots, Spānijas uzņēmumu «Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles» (CAF) nolēmis vērsties tiesā ar prasības pieteikumu pret PV par vērienīgo vilcienu iepirkumu, jo mediācijas sarunas noslēgušās bez rezultāta.

Kā norādīja Birkmanis, PV bija gatavs tam, ka mediācijas sarunas ar CAF noslēgsies bez rezultāta. Birkmanis teica, ka PV iepriekš izvērtējis visus juridiskos riskus un ir gatavas arī tiesvedībai.

Viņš piebilda, ka PV un CAF bija ļoti tuvu mierizlīguma panākšanai, tomēr līdz galam vienoties neizdevās.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja CAF pārstāvis, advokāts Ivo Klotiņš, CAF tagad vērsies tiesā ar prasības pieteikumu pret PV, cita starpā arī pret Latvijas valsti Satiksmes ministrijas personā, par 2012.gada 2.aprīlī starp PV un CAF noslēgtā vilcienu piegādes un uzturēšanas līguma izpildi.

CAF joprojām paliek atvērts sarunām un izlīguma iespējām, norādīja Klotiņš, piebilstot, ka šajā gadījumā CAF iesniedzis tiesā prasības pieteikumu, lai aizsargātu savas intereses par šī līguma izpildi. Mediācijas procesu ir iespējams atjaunot, pauda advokāts, taču skaidroja, ka patlaban mediācijas termiņš beidzies un PV nevēlējies to pagarināt.

Kā ziņots, vērienīgāko iepirkuma konkursu Latvijā PV izsludināja 2009.gada decembra sākumā. Jauno 34 elektrovilcienu un septiņu dīzeļvilcienu iepirkuma iegādes kopējās izmaksas tika plānotas 144 miljonu latu apmērā, no kuriem Eiropas Savienības fondu finansējums būs 100 miljoni latu, bet PV līdzfinansējums šī projekta īstenošanai būs 44 miljoni latu. Savukārt otra līguma daļa paredzēja šo vilcienu uzturēšanu 30 gadu periodā. Līguma vērtība kopumā bija 610,76 miljoni eiro (429,24 miljoni latu). Jaunajiem vilcieniem bija jābūt saražotiem līdz 2015.gada augustam.

2012.gada aprīlī PV un CAF parakstīja līgumu par jaunu vilcienu piegādi Latvijai. Vēlāk tika konstatēts, ka Nila Freivalda vadītās PV valdes parakstītais līgums neatbilst sākotnējam iepirkuma nolikumam, kādēļ var tikt apdraudēta Eiropas Savienības fondu finansējuma saņemšana šim darījumam.

Pagājušā gada maijā iepriekšējā valde tika atlaista. Jaunā valde aicināja CAF uz sarunām par līguma grozīšanu, taču līdz noteiktajam termiņam - pagājušā gada 2.oktobrim - vienošanās par līguma grozījumiem netika panākta.

CAF vērsās Stokholmas Tirdzniecības palātas Mediācijas institūtā, lūdzot sākt mediācijas procesu, kas bez rezultāta noslēdzās 29.martā.

Kā ziņots, ģenerālprokuratūra sākusi kriminālprocesu par PV iepriekšējās valdes rīcību saistībā ar jauno vilcienu iepirkumu. Valsts policija (VP) no ģenerālprokuratūras saņemto kriminālprocesu par PV iepriekšējās valdes rīcību saistībā ar jauno vilcienu iepirkumu uzticējusi izmeklēt savai struktūrvienībai - Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei.

Pašreizējā PV valde Birkmaņa vadībā tika iecelta 2012.gada maijā. Pirms tam kopš 2011.gada oktobra strādāja Freivalda vadīta valde, bet vēl agrāk - kopš 2009.gada augusta - PV valdi vadīja Andulis Židkovs.