Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No darba atkāpies zušu skandālā iesaistītā «Bior» ilggadējais vadītājs

No amata atkāpies  Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «Bior» direktors Rafaels Joffe, kurš direktora amatā bija kopš 1997. gada.

[Ziņa precizēta.]

No 5. aprīļa līdz jauna direktora apstiprināšanai institūta darbību vadīs direktora vietniece laboratoriju jautājumos Olga Valciņa, bet konkurss uz direktora amatu tiks izsludināts, kad Zinātniskā padome būs sagatavojusi konkursa nolikumu, portālu «Apollo» informēja uzņēmuma pārstāve Ēva Jaunošāne.

Institūta «Bior» Zinātniskajā padomē, kas valsts vārdā pārvalda institūta darbību, ievēlēts institūta Pētniecības un attīstības departamenta direktors Aivars Bērziņš.

«Institūtā ciešāk jāsavieno zinātniskā un administratīvā pārvaldība.Institūtam ir daudznozaru profils un lai sekmētu gan veterinārmedicīnas, gan pārtikas un vides, kā arī zivsaimniecības zinātnisko attīstību, nepieciešams vairāk integrēt zinātniskās padomes darbu arī institūta administratīvajā pārvaldīšanā. Tas būtu jāņem vērā, jau rīkojot konkursu direktora amatam. Jau tuvākajā laikā institūtā «Bior» būtu jāpanāk zinātnisko rezultātu starptautiska atpazīstamība,» atzīst Bērziņš.

Kā ziņots, «Bior» iesaistīts zušu iepirkuma skandālā - Zemkopības ministrijas auditā noskaidrots, ka Igaunijā un Lietuvā, kurās ir līdzīgi klimatiskie apstākļi, zušu mazuļi divus gadus iepirkti par piecas reizes mazāku cenu. Igaunijā 2011.gadā tos piegādāja Anglijas firma «UK Glass Eels». Tā atveda pie Anglijas un Francijas krastiem nozvejotos zivju mazuļus arī uz Latviju, taču pa vidu bija starpnieks - čehu firma «Marten Business Group». Tā nekādu saimniecisko darbību neveic, bet ir klasiska pastkastītes firma, kuras īpašnieks slēpjas aiz kāda ofšora Kiprā.

Atbildīgās amatpersonas institūtā turpina taisnoties, ka nekādu tirgus izpēti nav veikušas, bet paļāvušās uz saņemto piedāvājumu. Līgumus par 781 829 latiem no «Bior» puses parakstījis tā direktors Rafaels Joffe. Iepirkuma procedūru vadīja viņa vietnieks Zigfrīds Rozentāls.