Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sesks: Valdība nevar vienkārši aizvērt durvis «Liepājas metalurga» problēmu priekšā

AS «Liepājas metalurgs» ir nacionālas nozīmes uzņēmums neatkarīgi no tā, kurš pašlaik to vada, un valdība nevar vienkārši aizvērt durvis liela uzņēmuma problēmu priekšā un apvainoties, ja viens akcionārs varbūt nerunā pareizā valodā vai nepareizi uzraksta kādu papīru, - «Rietumu Radio» sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Kā atzina Sesks, pirms nedēļas notikušajā valdības sēdē, kurā lemts par iespējamo palīdzību «Liepājas metalurgam», nav izskanējuši konkrēti priekšlikumi par «tālākiem finansēšanas jautājumiem». «Taču valdība uzņēmuma problēmas ir sākusi risināt tādā veidā, ka ir izveidota kreditoru padome, kurā ir bankas, Valsts kase. Rīt šī komanda sāks strādāt «Liepājas metalurgā», lai risinātu dažādus jautājumus un dotu padomus, kā uzņēmumam pārdzīvot krīzi metalurģijas nozarē, kas skārusi visu Eiropu,» sacīja Sesks, noliedzot, ka valsts nevēlas iesaistīties uzņēmuma glābšanā, un norādot, ka ir dažādu problēmu kopums, kas jārisina.

»«Liepājas metalurgs» ir nacionālas nozīmes uzņēmums neatkarīgi no tā, kurš šajā brīdī to vada. Līdz ar to valdībai ir jābūt pietiekami atbildīgai un tā nevar aizvērt durvis liela uzņēmuma problēmu priekšā un apvainoties par to, ja viens akcionārs varbūt nerunā pareizā valodā vai nepareizi uzraksta kādu papīru,» norādīja Sesks, atgādinot par vairākiem tūkstošiem liepājnieku, kuri strādā vai kuru darbs saistīts ar «Liepājas metalurgu».

Kā atzina Liepājas mērs, tiek prognozēts, ka metalurģijas nozare, kas šogad Eiropā piedzīvojusi 27% kritumu, nākamgad un 2015.gadā atkal piedzīvos augšupeju, produkcijas noieta tirgi atdzīvosies. «Jaunā uzņēmuma tēraudkausēšanas krāsns ir modernākā Ziemeļeiropā. Nerunājam par uzņēmumu ar novecojušu tehnoloģiju, kurš velk dzīvību un nav spējīgs konkurēt. Tieši otrādi,» uz labajām uzņēmuma pozīcijām norāda Sesks. Sliktākais scenārijs, viņaprāt, būtu, ja šo moderno tehnoloģiju «aizvestu uz kādu blakus valsti un tā kalpotu citas valsts ekonomikai».

Par to, kā Liepāju ietekmētu uzņēmuma slēgšana, Sesks nevēlas daudz runāt, «jo ir iespējas uzņēmumu glābt». Liepājas pašvaldība pieliekot visas pūles, lai «Liepājas metalurgs» būtu valdības ikdienas darba kārtībā.