Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ministrs: Sodi par kāpšanu uz ledus nav efektīvākais līdzeklis

Ieviest sodus par kāpšanu uz trausla ledus nav efektīvākais līdzeklis, kā atturēt cilvēkus no šādas rīcības, labākas metodes ir brīdinājuma zīmes un preventīvi pasākumi, uzskata iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Reformu partija).

Ministrs arī ir skeptisks par to, ka turpmāk būtu jāpiedzen zaudējumi no cilvēkiem, kuri kāpuši uz ledus vai nodarbojušies ar zemledus makšķerēšanu, un nonākuši nelaimē, kad viņu glābšanai jāiesaista prāvi glābšanas dienestu resursi.

«Man nav pašlaik informācijas, vai ir vispār valstis, kurās par glābšanas darbiem ir iespēja piedzīt pēc tam [zaudējumus]. Esmu uzdevis to noskaidrot,» aģentūrai BNS sacīja iekšlietu Kozlovskis.

Viņš līdz šim neesot dzirdējis, ka no nelaimē nonākušajiem «prasītu naudu».

Piektdien, atdaloties diviem ledus gabaliem Majoros un Vakarbuļļos, kopumā bija jāglābj 223 zemledus makšķernieki. Plašā glābšanas operācija raisījusi diskusijas, vai dienestu izdevumi nebūtu jāsedz pašiem makšķerniekiem, kas dodas uz ledus tad, kad tas kļuvis nedrošs.

Kozlovskis aģentūrai BNS arī sacīja, ka aprēķinātas izmaksas - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam glābjot pagājušajā piektdienā zemledus makšķerniekus - tie ir aptuveni 10 tūkstoši latu. Tiesa, glābšanā tika iesaistīti arī vēl citi resursi, piemēram, helikopters, līdz ar to ministrs lēš - izmaksas mērojamas desmitos tūkstošu.

Kozlovskis arī norādīja, ka Iekšlietu ministrija (IeM) jau vismaz divus gadus cenšas risināt jautājumu, kā mazināt nelaimes uz trausla ledus - bijušas daudzas sanāksmes gan ar ministrijām, gan Latvijas Pašvaldību savienību (LPS). Kozlovskis uzskata, ka problēmas risināšanā aktīvāk jāiesaistās pašvaldībām. Tāpēc tuvākajā laikā IeM plāno vēlreiz tikties ar LPS, lai pārrunātu iespējamos risinājumus.

Vienlaikus Kozlovskis neuzskata par efektīvāko līdzekli administratīvos sodus, par labāku atzīstot brīdinājuma zīmes.

«Lielākā cilvēku koncentrācija ir Rīgas līcis, tas potenciāli ir bīstamākais. Salikt kopā tādas lietas kā glābšanas dienesti, meteoroloģija un pavasara tuvošanās ir iespējams. Esam gatavi to iniciēt. Taču meteoroloģijas dienests atteicās pēc būtības pateikt, kad jā, kad nē,» saka Kozlovskis.

Pēc ministra teiktā, Igaunijā nav noteikti administratīvie sodi, bet, ja ir noteikts aizliegums, «ir atbildīgās personas, un, ja pārkāpts aizliegums, to uzskata par nepakļaušanos amatpersonu prasībām un tā ir sodāma rīcība,» klāstīja ministrs.