Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ANO Ģenerālā asambleja apstiprina konvencionālo ieroču tirdzniecības līgumu

ANO Ģenerālā asambleja otrdien apstiprināja pirmo globālo konvencionālo ieroču tirdzniecības līgumu.

Par līguma apstiprināšanu nobalsoja 154 ANO dalībvalstis, bet pret bija trīs valstis - Sīrija, Ziemeļkoreja un Irāna, kas šo līgumu pagājušajā nedēļā aizvadītajā konferencē bloķēja. Balsojumā atturējās 23 valstis, tai skaitā Krievija.

Pirmais lielais ieroču kontroles līgums kopš 1996.gada kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma aptver tankus, bruņutransportierus, lielkalibra artilērijas sistēmas, kaujas lidaparātus, uzbrukuma helikopterus, karakuģus, raķetes un raķešu palaišanas iekārtas, kā arī vieglos ieročus. Tā mērķis ir likt valstīm izveidot nacionālu kontroles mehānismu pār ieroču eksportu. Tām arī pirms pārdošanas būs jāizvērtē, vai ieroci var izmantot genocīdam, kara noziegumiem vai teroristu un organizētās noziedzības grupējumi.

Līgums spēkā stāsies, kad to būs ratificējušas vismaz 50 no 193 ANO dalībvalstīm. Šis process varētu ilgt līdz pat diviem gadiem.