Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Mākslas bankā» būs apskatāma Valda Ķikuta gleznu izstāde «Jūra»

No 2.- 20.aprīlim galerijā «Mākslas banka» būs skatāma Valda Ķikuta gleznu izstāde «Jūra».

  • Par izstādi

Izstādē «Jūra» skatāmas Valda Ķikuta gleznotas ainavas - jūra dažādās noskaņās, gan mierīga saulrieta apspīdēta, gan vētras sabangota. Darbi tapuši galvenokārt pāris pēdējo gadu laikā.

Uz jautājumu - kāpēc tieši jūra ir viņa iecienītākais žanrs, mākslinieks atbild: «Tāpēc, ka jūra ir brīva un neatkarīga, tāda pati kā es. Tāpēc, ka esam pēc dabas brīvi, pārsteidzoši un neaprēķināmi. Tāpēc, ka jūras neparedzamais, mūžīgi un ik brīdi mainīgais raksturs, tās skaistums pārsteidz mani ik reizi. Tāpēc, ka marīnas žanrs ir vissarežģītākais! Te nevar stāstīt neko lieku, ir tikai dažas lietas, kuru forma un raksturs ir ideāli jāpazīst. Te nevar neko samelot. Ja neesi šajā žanrā ko sapratis, to nojautīs jebkurš skatītājs. Marīnas žanrs prasa lielu darbu un jūras viļņu struktūras izpratni».

  • Par autoru

Valdis Ķikuts (1954) dzimis Alūksnes rajona Alsviķu ciemā. Pamatizglītību ieguvis Cesvaines vidusskolā, un mācības turpinājis Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā Rīgā. Pēcāk studējis Jāzepa Vītola Valsts konservatorijā. Strādājis Radio un Televīzijas simfoniskajā orķestrī Vasilija Sinaiska vadībā.

1986.gadā uzsācis studijas Latvijas Mākslasakadēmijā, ko 1991.gadā absolvē, vēlāk iegūstot arī maģistra grādu.Šobrīd V.Ķikuts strādā par pasniedzēju Liepājas Universitātē.

V.Ķikuta darbi tikuši izstādīti gan daudzviet Latvijā, gan arī ārpus mūsu valsts robežām - Hamburgā un Amsterdamā.

Mākslinieks regulāri rīko personālizstādes un ir Mākslinieku savienības biedrs.