Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mirskim par apsaukāšanos NA līderiem būs jāmaksā 1000 latu kompensācija

Rīgas apgabaltiesa šodien daļēji apmierināja nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētāju Gaida Bērziņa un Raivja Dzintara prasību pret eiroparlamentārieti Aleksandru Mirski, piedzenot no viņa par labu katram prasītājam 500 latu morālā kaitējuma kompensāciju par publisku apsaukāšanu.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, pilns šodien pasludinātā sprieduma teksts būs pieejams 17.aprīlī, bet pēc tam 30 dienu laikā procesa dalībnieki šo nolēmumu varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākās tiesas Senātā.

Kā ziņots, pērn oktobra sākumā Jūrmalas pilsētas tiesa pilnībā noraidīja nacionālās apvienības pārstāvju Bērziņa un Dzintara prasību pret Mirski, kurš, pēc prasītāju sākotnēji teiktā, VL-TB/LNNK deputātus publiski esot nosaucis par fašistiem. Tomēr abi Saeimas deputāti šo spriedumu pārsūdzēja.

Politiķu prasība tika celta, jo 2011.gada aprīlī Mirskis no Eiropas Parlamenta (EP) tribīnes VL-TB/LNNK deputātus, kuri organizēja parakstu vākšanu par izglītību valsts valodā, esot nosaucis par fašistiem.

Prasītāji tiesas ceļā vēlējās panākt, lai Mirskis atsauc VL-TB/LNNK politiķu godu un cieņu aizskarošās ziņas, kā arī samaksā 500 latu morālā kaitējuma kompensāciju, iepriekš pastāstīja Dzintars.

Pērn rudenī, kad pirmās instances tiesa uzklausīja abas strīdā iesaistītās puses, Mirska advokāts Ainārs Leičenko vairākkārt norādīja, ka EP deputātam ir tiesības izteikt savas domas un Eiropas Savienības (ES) likumdošana liedz vajāt eiroparlamentārieti par izteikto viedokli, kas varot tikt interpretēts kā spiediens uz ES amatpersonu.

«Nekādā gadījumā es neatsaukšu savu 2011.gada 4.aprīļa runu un, vēl jo vairāk, nemainīšu savu viedokli attiecībā uz politiķiem, kuri Latvijas teritorijā slavina nacistu vērtības. Es arī turpmāk aizstāvēšu vēsturisko patiesību un savu vēlētāju tiesības ar visām iespējamām likumiskām metodēm,» tolaik uzsvēra Mirskis.

Aplūkojot EP mājaslapā atrodamo informāciju, aģentūra LETA iepriekš konstatēja, ka 2011.gada 4.aprīlī Mirskis debatēs teicis: «Šodien Latvijas parlamentā deputāti nacionālisti un nacisti vēlas rīkot referendumu par Krievijas skolu slēgšanu Latvijā.»