Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eduardam Rozenštrauham 95. Lielkoncerts «Jasmīn baltais,mana mūža...»

Par ikgadēju tradīciju man dziedātājai-Indra Lintiņai ir kļuvis organizēt veltījuma koncertu leģendārajam komponistam Eduardam Rozenštrauham.Šogad koncerts ir likumsakarīgs laika un vēstures atskata mirklis.Pašam E.Rozenštrauham paliktu 95,atmiņām par Atmodas laiku-25,maniem skatuves soļiem-40,tāpēc arī izdevniecībā Jumava iznāks mana monogrāfiskā grāmata «Jasmīn baltais,mana mūža...Latvijas dziedātājas likteņstāsts».

Koncerta satura koncepcija ir balstīta uz grāmatā apskatītajiem dzīves un daiļrades periodiem.

1.daļa «Atmiņas»

veltīta bērnības pilsētai Liepājai un liepājniekiem,mammai- ilggadējās Liepājas teātra aktrises Mirdzas Mālkalnes piemiņai,kura visu mūžu veltījusi darbam Liepājas teātrī.Skanēs Imanta Kalniņa,Valda Zilvera,Sandras Lūķes un manas dziesmas.Pārsteigumu sola Austra Pumpure un populārās «Atštaukas».Skanēs arī klasiskās un populārās ārijas un dueti no operām,dziesmuspēlēm,mūzikliem.Horeogrāfisku krāsu ienesīs Ineses Čačas veidotās miniatūras.1.daļu vadīt man palīdzēs Līga Jenča.

2.daļa-«Latviskajam Eduardam Rozenštrauham-95»

Šī koncerta daļa ir simboliska un leģendāra daudzos aspektos.Koncertā piedalīsies E.Rozenštrauha līdzgaitnieks- iemīļotais un populārais kinoaktieris Pauls Butkēvičs,kurš komponistu atceras jau no savas bērnības,kopā filmējušies vēsturiskajā R.Kalniņa filmā «Akmens un šķembas» jeb «Es visu atceros,Ričard»,kad «Zilais lakatiņš» tika aizliegts un izgriezts.

Pauls Butkēvičš ir sagatavojis īpašu pārsteigumu visiem.

Koncertā skanēs iemīļotās,mazāk zināmās un... vēl nezināma E.Rozenštrauha dziesma-tātad būs pirmatskaņojums!

  • Piedalīsies Liepājas A.Mockusa vadītie J.Raiņa 6.vidusskolas 5.-8. un Jauktais koris.
  • Skanīgais un pārliecinošais Alvils Cedriņš izpildīs vērienīgās un populārās komponista dziesmas.
  • Inese Čača ar horeogrāfisko miniatūru ansambli «Vecrīga» parādīs savu skatījumu izdejojot populārā komponista daiļradi.
  • Koncertu kuplinās LNO baleta soliste Natālija Samborska un LNO baleta mākslinieks Kristaps Lintiņš.
  • Bet muzikālo fonu veidos uzticamie draugi-mūziķi: Sandra Lūķe, Reinis Galenieks, Ivars Pauls un Arvīds Platpers. Arvīds Platpers ir ne tikai lielisks diriģents, bet atraktīvs mākslinieks un akordeonists.

Koncerta apmeklētājus aicināsim ne tikai sekot līdzi notiekošajam uz skatuves,bet droši līdzdziedāt!

2012.gadā 14.06. aizsākām vākt ziedojumus E.Rozenštrauha kapa piemineklim,tika savākti 77 Ls un 61s.Ziedojumi tika piereģistrēti liecinieku klātbūtnē.Šo ideju turpināsim īstenot arī šogad.

Paralēli koncertam notiks arī grāmatas atvēršanas svētki.

  • Biļetes Liepājas teātra un Biļešu paradīzes kasēs.