Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KHL laukumu izmēru maiņa prasīs ievērojamus izdevumus

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vadības vēlme pēc 2014. gada Soču olimpiskajām spēlēm samazināt ledus laukumu platumu Rīgas «Dinamo» mājas spēļu norises vietai - «Arēnai Rīga» - prasīs ievērojamus finansiālos ieguldījumus, aģentūrai LETA atzina halles administrācijas pārstāvji.

Kā zināms, otrdien KHL prezidents Aleksandrs Medvedevs publiski pauda vēlmi pēc Soču Olimpiādes ieviest izmaiņas līgas noteikumos, kas paredzētu maču aizvadīšanu uz divus metrus šaurākiem laukumiem nekā pašlaik.

«Arēnas Rīga» administrācijas pārstāvji aģentūrai LETA atzina, ka šādas prasības īstenošana varētu prasīt ievērojamus finansiālos ieguldījumus, kā arī process būtu laikietilpīgs.

«Halles celtniecības laikā tika izbūvēts hokeja laukums ar izmēriem 30x60 metri - atbilstoši Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) noteikumiem. Lai būtu iespējams aizvadīt spēles uz mazāka laukuma, būtu nepieciešama saldēšanas sistēmas pielāgošana, jaunu bortu stiprinājumu vietu izveide, pilnīga vai daļēja bortu un, iespējams, arī stiklu nomaiņa, kā arī aizsargtīklu stiprinājumu sistēmas izmaiņas,» atzina «Arēnas Rīga» pārstāvji. «Lai arī detalizētas informācijas par nepieciešamajām izmaiņām vai ar tām saistītajām tehniskajām izmaksām mūsu rīcībā šobrīd nav, visai droši varam apgalvot, ka hokeja laukuma pārveide varētu būt laikietilpīga un dārga.»

Jāizceļ, ka mazāka izmēra laukums būtu nepieciešams vien KHL mačiem, bet Latvijas izlases pārbaudes spēles būtu jāaizvada uz standarta izmēriem atbilstoša ledus laukuma.

«Jāņem vērā, ka, ja izmaiņas noteikumos par laukuma izmēriem tiek veiktas tikai KHL, bet IIHF noteikumi paliek iepriekšējie, mums nepieciešams rast risinājumus, kas ļauj «Arēnā Rīga» izmantot abu veidu laukumus, jo šeit regulāri spēles aizvada arī Latvijas izlase,» pauda halles administrācijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka pašlaik KHL mači tiek aizvadīti uz IIHF noteikumiem atbilstošiem laukumiem, kuri drīkst sasniegt 61 metru garumu un 30 metru platumu.

<span class="username js-action-profile-name">@<b>Apollo_sport</b></span>