Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Bīstams atradums izraisa satiksmes jucekli Berlīnē

Vācijā netālu no Berlīnes centrālās dzelzceļa stacijas otrdien atrasta aprakta Otrā pasaules kara laika bumba, kas trešdien sekmīgi neitralizēta.

Bīstamais atradums uz vairākām stundām radīja jucekli dzelzceļa un transporta satiksmē, bet pati stacija slēgta netika.

«Operācija, lai detonētu bumbu, ilga aptuveni pusotru stundu. Viss notika saskaņā ar plānu,» informēja policijas preses pārstāvis.

Eksperti uzskata, ka 100 kilogramus smagā bumba ir ražota Padomju Savienībā un Otrā pasaules kara laikā to nometusi sabiedroto spēku lidmašīna.

Bumba tika atrasta 1,5 kilometrus uz ziemeļiem no Berlīnes centrālās dzelzceļa stacijas.

Vācijas valsts dzelzceļa uzņēmums «Deutsche Bahn» informēja, ka bīstamā atraduma dēļ četras stundas nācies novirzīt uz citām stacijām aptuveni 50 vietējos un tālsatiksmes vilcienus.

Piepilsētas vilcienu satiksme traucēta netika, un centrālā stacija netika slēgta.

Tomēr iedzīvotājiem rajonā, kurā tika atrasta bumba, piesardzības nolūkos tika dots rīkojums evakuēties. Ielas tika norobežotas, un kuģu satiksme netālu esošajā kanālā apturēta.

Vairāk nekā 60 gadus pēc kara zem Berlīnes vien, domājams, apraktas aptuveni 3000 Otrā pasaules kara laika bumbu, un celtniecības darbu laikā regulāri tiek atrastas neeksplodējošas ierīces.

Parasti to neitralizēšana notiek bez problēmām. Tiesa gan, vēl 2010.gadā trīs sapieri Vācijā zaudēja dzīvību, mēģinot neitralizēt bumbu ar ķīmiskas reakcijas detonatoru.