Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vāciešus saniknojuši pret Merkeli vērstie protesti parādu nomāktajās valstīs

Vāciešus sadusmojuši parādos slīgstošo eirozonas valstu protestētāji, kuri vaino Vācijas kancleri Angelu Merkeli un attēlo viņu kā nacisti, liecina trešdien publiskotās sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.

Žurnālam «Stern» veiktajā aptaujā secināts, ka 79% vāciešu jūtas apvainojušies par demonstrācijām tādās parādos nonākušajās valstīs kā Kipra un Grieķija. Tikai 16% uzskata, ka protestētāju dusmas ir attaisnojamas.

Protestētāju pūļos Grieķijā un Kiprā bijuši redzami plakāti, kuros Merkele attēlota nacistu uniformā vai ar Ādolfa Hitlera ūsiņām, un Vācijas mediji to plaši atspoguļojuši.

Merkele un viņas atbalstītāji no citām eirozonas valstīm ar augstākajiem kredītreitingiem uzskata, ka budžeta disciplīna ir vienīgais veids, kā izvairīties no krīzēm nākotnē.

Savukārt oponenti, kuri iebilst pret drakoniskajiem taupības pasākumiem, kas valstīm jāīsteno apmaiņā pret starptautiskajiem aizdevumiem, vaino Vāciju, ka tieši tā noteikusi bargos nosacījumus.

Aptauja tika veikta laika posmā no 26. līdz 27.martam, aptaujājot 1001 Vācijas iedzīvotāju.